Chicago wśród „najbardziej zestresowanych” miast Ameryki

Chicago wśród „najbardziej zestresowanych” miast Ameryki

Według badań przeprowadzonych przez serwis Zippia, Chicago jest na ósmym miejscu w zestawieniu amerykańskich miast, których mieszkańcy narzekają na stres. Tytuł „najbardziej zestresowanego” miasta USA zdobyło Miami.

Autorzy rankingu, serwis zajmujący się doradztwem zawodowym Zippia, badając poziom stresu mieszkańców amerykańskich miast, wzięli pod uwagę sześć czynników: wskaźnik bezrobocia, godziny pracy, korki, gęstość zaludnienia, stosunek cen nieruchomości do zarobków oraz procent mieszkańców nieposiadających ubezpieczenia medycznego.

Na pierwszym miejscu uplasowało się Miami, na Florydzie, a na kolejnych: Jersey City w New Jersey, Newark, również w New Jersey i East Los Angeles w Kalifornii. Nowy Jork zajął pozycję szóstą, a Los Angeles – dziewiątą.

Chicago zajęło ósme miejsce i jest jedynym miastem Midwestu w pierwszej dziesiątce zestawienia. Za główne przyczyny stresu mieszkańców Wietrznego Miasta autorzy rankingu uznali wysokie ceny nieruchomości i niekończące się korki.
(gd)

fot.Nate/Pexels.com

Categories: Chicago
Tags: Chicago, miasto, stres

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 12 stycznia, 2019, 13:41

    Mieszkańców Chicago najbardziej stresuje zapewne ilość kandydatów na stanowisko burmistrza. Bardzo trudno dokonać wyboru mając taką plejadę znakomitych kandydatów.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*