Chicago trzecim najlepszym miastem na Wielkanoc

Chicago trzecim najlepszym miastem na Wielkanoc

Chicago jest trzecim najlepszym miejscem w Stanach Zjednoczonych na świętowanie Wielkanocy, wynika z najnowszego rankingu sporządzonego przez portal WalletHub. Choć w Wietrznym Mieście pogoda nie zawsze dopisuje, mamy za to różnorodne społeczności, obchodzące zmartwychwstanie Chrystusa oraz wiele pięknych wielkanocnych tradycji.

W celu ustalenia listy miast, gdzie najlepiej świętować Wielkanoc, portal finansowy WalletHub porównał sto najbardziej zaludnionych amerykańskich miast pod kątem dwunastu czynników – od liczby osób obchodzących święto, przez wielkanocne tradycje, atrakcje dla dzieci, aż po pogodę.

W ogólnym rozrachunku Chicago znalazło się na trzecim miejscu, po Nowym Jorku i St. Louis w stanie Missouri. Pod względem liczby osób obchodzących Wielkanoc Wietrzne Miasto jest piąte, podobnie jak pod względem bogactwa tradycji. Jednak pod kątem liczby atrakcji dla najmłodszych jesteśmy dopiero na 44. pozycji, zaś jeśli chodzi o pogodę – nie mamy się czym pochwalić na dalekim 78. miejscu.

Z badania wynika, że w tym roku na święta wielkanocne Amerykanie wydadzą 18,2 miliarda dolarów, co przekłada się na około 150 dol. na osobę. Na same wielkanocne słodycze przeznaczonych zostanie 2,6 miliarda dolarów.

(jm)

fot.uroburos/Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*