Chicago trzecim najlepszym miastem na świecie

Chicago trzecim najlepszym miastem na świecie

Chicago może i traci mieszkańców, ale za to zyskuje miłośników. Świadczy o tym fakt, że w najnowszym rankingu najlepszych miast świata magazynu “Time Out” Wietrzne Miasto znalazło się na trzecim miejscu.

Chicago spadło co prawda w rankingu z pierwszej pozycji, którą piastowało przez dwa lata z rzędu, lecz trzecie miejsce nadal plasuje nas w ścisłej czołówce tegorocznego rankingu pod nazwą Time Out Index Survey.

48 miast na całym świecie współzawodniczyło o palmę pierwszeństwa w następujących kategoriach: warunki do życia, ogólne poczucie szczęścia, koszty utrzymania, przyjazne otoczenie, dostęp do instytucji kulturalnych, jakość i różnorodność placówek gastronomicznych. W sondażu wzięło udział 34 tys. respondentów.

Najlepszym w tym roku miastem na świecie uznany został Nowy Jork, a tuż za nim Melbourne.

Chicago zdecydowanie wygrało w kategorii najlepszej oferty gastronomicznej i zostało okrzyknięte „światową stolicą jedzenia i picia”. Dzielnicami, w których można zjeść najlepiej uznano West Loop, Logan Square i River North.

(jm)

fot.ChaitGoli/Pexels.com

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 15 marca, 2019, 16:09

  Prawdopodobnie idioci przygotowywują tą klasyfikację. Chicago jest na pewno „najlepsze” na świecie jeżeli chodzi o poziom korupcji, liczbę strzelanin i liczbę morderstw. Może pewne „elity” czuje się komfortowo w niektórych częściach miasta, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Ta klasyfikacja ma podobną wartość jak sondaże z 2016 roku, które przewydywały zwycięstwo HRC z przewagą ponad 10%.

  Reply this comment
 2. Jas
  Jas 16 marca, 2019, 22:05

  Najlepsze chyba w najgorszych drogach

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*