„Chicago Tribune” chce kupić konkurencję

fot.hzv_westfalen_de/pixabay.com/Chicago Tribune/Chicago Sun-Times

Już wkrótce chicagowski gigant medialny Tronc, właściciel „Chicago Tribune” może stać się właścicielem „Chicago Sun-Timesa”. Nie oznacza to jednak końca popularnego lokalnego dziennika ze słońcem w tytule. Tronc zamierza oddzielnie zarządzać konkurencyjnymi gazetami.

Firma Wrapports LLC, właściciel „Chicago Sun-Times”, została wystawiona na sprzedaż, a jej zakupem zainteresowany jest chicagowski gigant medialny Tronc, posiadający m.in. gazetę „Chicago Tribune”. Tronc stanie się właścicielem „Chicago Sun-Timesa” 1 czerwca, o ile do przetargu nie staną inne podmioty. Jednak zdaniem ekspertów od rynku mediów, oficjalne ogłoszenie przetargu to jedynie niezbędna formalność.

Transakcję nadzoruje komórka federalnego Departamentu Sprawiedliwości, zajmująca się zapobieganiu praktykom monopolistycznym. Finalizacja transakcji jest wysoce prawdopodobna, ale nie będzie ona oznaczać końca „Chicago Sun-Times”. Tronc będzie oddzielnie zarządzał konkurencyjnymi tytułami.

„Chicago Tribune” ukazuje się od 1847, zaś „Chicago Sun-Times” od 1948 roku. Powodem wystawienia gazety na sprzedaż są jej problemy finansowe spowodowane malejącym nakładem i wynikami sprzedaży.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*