Chicago traci mieszkańców

fot.Jason Szenes/EPA

fot.Jason Szenes/EPA

Drugi rok z rzędu spada liczebność populacji w Chicago. Coraz więcej mieszkańców Wietrznego Miasta decyduje się na migrację. Wśród jej powodów najczęściej wymieniają skalę przestępczości, kryzys budżetowy i pogodę.

Z opublikowanego przez Census Bureau raportu wynika, że w zeszłym roku metropolia chicagowska straciła 19 570 mieszkańców. Tym samym liczba mieszkańców miasta wynosi obecnie 9 milionów 513 tysięcy. Rok wcześniej z Chicago wyprowadziło się ponad 11 300 osób.

Wśród głównych powodów migracji opuszczający Wietrzne Miasto wymieniają wysokie ceny nieruchomości, przestępczość, kryzys budżetowy i pogodę, a także bezrobocie i niskie zarobki. Osoby decydujące się na wyjazd z Chicago najczęściej przeprowadzają się do Teksasu, na Florydę, do Indiany, Kalifornii i Arizony. Najliczniejszą grupą etniczną migrującą z Chicago są Afroamerykanie. Od 2014 r. roku z powiatu Cook wyprowadziło się ponad 9 tys. Afroamerykanów, którzy wyjeżdżają z Chicago zmęczeni skalą przestępczości i sytuacją ekonomiczną.

(mm, gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. Marcin
  Marcin 23 marca, 2017, 18:13

  W sanktuarium zostanie emanuel i Gutierrez ! No i oczywiscie ci bardzo ciezko pracujacy i placacy podatki nielegalni! Stworza raj na ziemi!

  Reply this comment
 2. CZARNY
  CZARNY 23 marca, 2017, 23:27

  To Ci co najwięcej pracują i są bardzo przemęczeni.

  Reply this comment
 3. RP
  RP 24 marca, 2017, 09:36

  Szkoda ze nie wymienili PODATKOW od nieruchomosci, ktore sa najwyzsze w USA. Notabene, smieszne ze ci ktorzy to miasto rozwalaja, wyprowadzja sie z niego najlicznej…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*