Chicago traci mieszkańców

Chicago traci mieszkańców

Już czwarty rok z rzędu Chicago traci mieszkańców, choć nadal pozostaje trzecim największym miastem w kraju. Tak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego Biura Spisu Powszechnego (US Census Bureau).

W minionym roku ubyło mieszkańców w większości miast w aglomeracji chicagowskiej – również w samym Chicago. Podobny trend, według raportu, można zaobserwować w innych miastach Midwestu.

Chicago nadal pozostaje trzecim największym miastem w kraju, po Nowym Jorku i Los Angeles. Wietrzne Miasto liczy sobie nieco ponad 2,7 mln mieszkańców – według szacunków 7 tys. mniej niż w 2017-2018 roku.

Najwięcej mieszkańców tracą południowe i zachodnie dzielnice, skąd masowo wyprowadzają się Afroamerykanie, natomiast spory rozwój obserwuje się w dzielnicach śródmieścia. Wśród miejscowości, w których zarejestrowano przyrost mieszkańców, jest Huntley i Pingree Grove w północno-zachodnim Illinois.

(jm)

fot.Alex Powell/Pexels.com

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 25 maja, 2019, 09:26

  Niesamowita wiadomość. Były burmistrz R.Emanuel określił Chicago jako „Trump free zone” i mieszkańcy uciekają z tej oazy wolności i dobrobytu. Chyba są to tylko nieliczni zwolennicy Trumpa i republikanów, którzy nie doceniają wszystkich „osiągnięć” Chicago.

  Reply this comment
 2. zosia
  zosia 26 maja, 2019, 04:27

  Każde miasto czeka suburbanizacja czy też reurbanizacja

  Reply this comment
 3. Stefan
  Stefan 26 maja, 2019, 11:39

  Najbardziej lubie tych niewyksztalconych powiedzial Trump na jednym z wiecow przedwyborczych

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*