Chicago. Kolejne szokujące doniesienia z cmentarza Burr Oak

W 2009 roku społecznością małego miasta Alsip położonego na południe od Chicago w stanie Illinois wstrząsnął skandal. Na miejscowym cmentarzu Burr Oak bezczeszczono groby. Miejsca pochówku były rozkopywane i niszczone, tak aby móc je wykorzystać ponownie. Ostatnie odkrycie chicagowskich archeologów ujawniło  kolejne ciała, o których istnieniu nikt nie wiedział.

Grupa badawcza we współpracy z władzami powiatu Cook  sporządziła raport, według którego teren cmentarza Burr Oak był miejscem składowania starych płyt nagrobnych, gałęzi i innych odpadów.

Szeryf  Cook County, Tom Dart potwierdził, że w trakcie trwania prac przygotowujących teren cmentarza pod budowę mauzoleum oraz innych miejsc pochówku odkryto nowe szczątki ludzkie. Policjant dodał, że cmentarz Burr Oak jest już od dawna przepełniony. „Nasi detektywi niemal codziennie otrzymują telefony od ludzi, którzy odnajdują na jego terenie kolejne szczątki”. Wszystko wynika z faktu, że część trumien zakomano pietrowo.

Raport na temat cmentarza Burr Oak sporządzony przez chicagowską grupę specjalistów w kategoryczny sposób stwierdza, że powinien zosatc zabroniony dalszy pochówek: „Jakiekolwiek prace ziemne będą bowiem prowadziły do przykrych odkryć.”

Odpowiedzialnością za skandaliczną sytuację na cmentarzu w Alsip obarcza się jego byłą menadżer Carolyn Towns i jej trzech współpracowników: Keitha Nicks, Terrence Nicks i Maurice Dailey. Cała czwórka oczekuje na proces sądowy.

AS

Categories: Chicago

Comments

 1. kicia
  kicia 22 marca, 2011, 12:22

  powinna – ta grupa oczekiwac na proces przykuta do tych plyt nagrobnych – i to na tym cmentarzu…

  Reply this comment
 2. Krzysztof Koch
  Krzysztof Koch 22 marca, 2011, 19:02

  Okazuje się, że wszędzie na świcie dla szmalu wykopuje się ludzi z grobów.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*