Chicago. Szef FBI Robert Grant odchodzi na emeryturę do Disneya

Robert D. Grant, dyrektor biura FBI w Chicago, po 29 latach służby, odchodzi na emeryturę. Jak poinformował w specjalnym oświadczeniu przyjął propozycję pracy w Walt Disney Company w wydziale ochrony.

fot.FBI/ Robert Grant, szef FBI w Chicago odchodzi na emeryturę po 29 latach służby

Grant objął kierownictwo FBI w Wietrznym Mieście w 2005 roku, najdłużej w historii nadzorując pracę FBI w okręgu chicagowskim. Pod jego kierownictwem agenci ujawnili szereg afer korupcyjnych, w tym najgłośniejszą, z byłym gubernatorem Illinois, Rodem Blagojevichem w roli głównej. Grant nadzorował także śledztwo i doprowadził do aresztowania dwóch mieszkańców Chicago zamieszanych w zamachy bombowe w Bombaju w Indiach w 2008 roku.

Odejście Roberta Granta zbiegło się w czasie z przejściem na emeryturę prokuratora generalnego stanu Illinois Patricka Fitzgeralda. W specjalnym oświadczeniu Grant poinformował, że przenosi się do Los Angeles, gdzie będzie pracował w międzynardowym biurze ds.ochrony w Walt Disney Company.

„Byłem świadkiem niezwykłych działań FBI. Biuro rozwinęło i poszerzyło sposoby działania, wcześniej wydające się niemożliwymi. Zdałem sobie sprawę, że nie ma dla FBI rzeczy niemożliwych jeśli ma włąściwy kieunek i wsparcie niezwykłyc ludzi” – napisał m.in. odchodzący szef chicagowskiego biura. Dodał także, komplementując swoich kolegów i podwładnych, że będzie za nimi bardzo tęsknił.

Robert Grant rozpoczął karierę w FBI w 1983 roku. Zanim trafił do Chicago był na placówkach w Memphis, Nowym Jorku, San Antonio i Waszyngtonie.

W 2008 roku za zasługi Grant otrzymał the Presidential Rank Service Award. Robert Grant odchodzi na emeryturę 3 września br.

mb

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. Mada_Faka
    Mada_Faka 31 lipca, 2012, 23:19

    ze tez mu sie chce przechodzic do walta disneya- to ciezka praca byc tam agentem ochrony, w upale 100st biegac w przebraniu goofiego ….

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*