Chicago. Sukces XIII turnieju tenisowego Handzel Open

W dwa pierwsze weekendy czerwca w Chicago odbywa się turniej tenisowy Handzel Open. Impreza od 13- tu lat jest organizowana przez Grzegorza Handzla, polonijnego biznesmana i uznawana za największy w Ameryce Północnej polonijny turniej tenisa ziemnego.

fot.S.Sobczak/ Finaliści Handzel Open wraz z Aleksandrą Błaszczuk

Po raz pierwszy do dziewięciu kategorii, w których zmierzyło się 170 zawodników, dołączono dodatkową – dziennikarzy. Starło się w niej 12 przedstawicieli polonijnych mediów.

Zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy imprezy zgodnie podkreślają jej wysoki poziom zarówno pod względem organizacyjnym, jak i tego, co zaprezentowali na kortach klubu Five Seasones w Northbrook k. Chicago międzynarodowi zawodnicy. Kilkakrotnie w ciągu 13-letniej historii zawodów opady deszczu zakłócały przebieg turnieju. W tym roku jednak burza przerwała sobotnie rozgrywki niemal w tym samym czasie, kiedy odbywał się mecz Polska-Czechy, który wszyscy wspólnie obejrzeli w klubowej kawiarni.

W minioną niedzielę podczas ceremonii wręczenia nagród i statuetek najlepszym z najlepszych Marzena i Grzegorz Handzel przekazali czek na kwotę 10 tys. dol. Aleksandrze Błaszczuk, 25-letniej studentce prawa uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, która została sparaliżowana na skutek wypadku samochodowego w październiku ubiegłego roku. Ola przeznaczy pieniądze na kontynuację swojej rehabilitacji a także na powrót na studia. W sumie od początku istnienia turnieju Handzel Open na konta róznych organizacji charytatywnych trafiło 70 tys. dolarów.

Nazwiska finalistów oraz wyniki finałowych pojedynków ZNAJDZIESZ TUTAJ

tz

 

Categories: Chicago, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*