Chicago stolicą hot dogów

fot.arnold inuyaki/Arnold Gatilao/Wikipedia

19 lipca Amerykanie obchodzą Dzień Hot Doga. Z tej okazji portal kulinarny Daily Meals opublikował listę miejsc, w których zjeść można najsmaczniejszą parówkę w bułce. Aż 10 z nich znajduje się w aglomeracji chicagowskiej.

Hot dog, obok pizzy na grubym cieście, jest jedną z najpopularniejszych potraw w Wietrznym Mieście. Chicagowski hot dog jest charakterystyczny i niepowtarzalny – serwuje się go koniecznie z musztardą i ostrą papryczką.

Nic dziwnego zatem, że w rankingu najlepszych hot dogów w Stanach Zjednoczonych, restauracje, bary i lokale gastronomiczne z Chicago i okolic zajęły aż cztery z pierwszych 20 miejsc.

Na czwartej, najwyższej pozycji znalazł się kultowy Super Dawg, na pozycji 13 – Fat Johnnie’s Famous Red Hots, na 14 – Portillo’s, a na miejscu 20 – Jimmy’s Red Hots – wszystkie z Chicago. Najlepsze hot dogi na przedmieściach zjeść można w restauracji Gene and Jude’s w River Grove (pozycja 24).

(gd)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, dog, hot, stolica

Comments

 1. StachuLublin
  StachuLublin 1 sierpnia, 2017, 02:52

  Dziczyznę kl. II rozdrabniamy na szarpaku. Mięso kl. III przepuszczamy przez sitko 3 mm. Fasolę moczymy minimum 12 godzin w wodzie następnie obgotowujemy do miękkości. Wszystkie przyprawy winne być drobno zmielone lub roztarte. Do rozdrabnianych mięs dodaje się sól, pieprz i gałkę muszkatołową. Całość mieszamy dodając mączkę ziemniaczaną.

  Z mąki pszennej i smalcu sporządzamy rumianą zasmażkę, która rozprowadzamy wodą (ja robię to bulionem z dzika) i dodajemy koncentrat pomidorowy a następnie paprykę, rozdrobnioną cebulę, maggi i doprawiamy solą.

  Puszki (słoiki) po wyparzeniu napełniamy masą mięsną do poziomu mniej nieco niż połowa puszki a resztę uzupełniamy obgotowaną fasolą. Zalewamy przygotowaną jak wyżej zalewą pozostawiając około 5 mm wolnej przestrzeni u góry puszki na dekielek.

  Wycieramy krawędzie puszek lub słoików i zamykamy.
  Pasteryzujemy.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*