Chicago. Senator Mark Kirk opuścił szpital

Republikański senator z Illinois Mark Kirk opuścił w czwartek centrum rehabilitacyjne. Polityk został wypisany do domu po przeszło trzech miesiącach od udaru mózgu, który doprowadził u niego do częściowego paraliżu. 

fot. Biuro senatora Kirka/ Pierwsze zdjęcie senatora po udarze, opublikowane w ubiegłym miesiącu

„Z dużą radoscią spieszymy donieść, że po udarze mózgu jaki Mark przeszedł w styczniu, jego stan poprawił się na tyl, że może opuścić szpital i powrócić do swych bliskich” – napisano w oświadczeniu opublikowanym w czwartek przez biuro senatora Kirka.

„Jesteśmy wdzięczni za wspaniałych lekarzy oraz personel RIC (Rehabilitation Institute of Chicago), za troskliwą opiekę jaką Mark tam otrzymał oraz za cierpliwość i czas jaki dali senatorowi mieszkańcy Illinois. Dziękujemy także za wszystkie modlitwy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i Senatu Stanów Zjednoczonych” – czytamy w oświadczeniu.

52-letni Mark Kirk 21 stycznia przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu lewej strony ciała, miał także problemy z mówieniem. Senator przeszedł trzy operacje mózgu i spędził w szpitalu ponad trzy miesiące.

Dzięki intensywnej rehabilitacji polityk poczynił znaczne postępy i szybko powraca do dawnej kondycji. Mimo, że w czwartek opuścił szpital, Mark Kirk będzie poddawany dalszej terapii.

W domu senatora w Highland Park zainstalowano specjalna windę, która ułatwi mu poruszanie się po domu. Polityk podczas chodzenia wspomaga się laską.

Na razie nie wiadomo kiedy senator Kirk powróci do pracy w Senacie USA.

in

 

Categories: Chicago

Comments

 1. witold
  witold 4 maja, 2012, 11:53

  Wystarczylo, ze Senator Kirk polecial do Polski a juz wylew i choroba. Tym bardziej uwazac powinien Mike Quigley, bo jak kogo pomor dotknie to nie ma zmiluj a cierpi okropnie.

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 4 maja, 2012, 14:20

  Nie wiem czy wizyta w Polsce miala jakikolwiek wplyw na wylew mozgu ale jedno jest pewne, senator Kirk ma najlepsza opieke zdrowotna na swiecie – oplacona przez podatnikow. Mozna tez sie spodziewac tego, ze zaraz po powrocie do senatu, pan Kirk bedzie walczyl jak lew o to aby zaden obywatel nie mial takich mozliwosci powrotu do zdrowia. Ustawa zdrowotna tzw. Obamacare to przeciez ewidetny socjalistyczno-komunistyczno-muzulmanski plot…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*