Chicago. Sebastian Senakiewicz nie przyznaje się do winy

Sebastian Senakiewicz nie przyznał się do próby wysadzenia wiaduktu w czasie trwania szczytu NATO w Chicago.  24-letni Polak wczoraj stanął przed sądem kryminalnym hrabstwa Cook. 

fot. Chicago Police Dept./ Sebastian Senakiewicz

Senakiewicz jest oskarżony o fałszywe wprowadzenie zagrożenia zamachami z użyciem materiałów wybuchowych w czasie szczytu NATO w Chicago w połowie maja tego roku.  Za jego wyjście na wolność sąd wyznaczył 750 tys. dolarów kaucji.

Prokuratura utrzymuje, że mężczyzna rzekomo sympatyzował z anarchistycznym ugrupowaniem pod nazwą “Black Bloc” i chwalił się, że skonstruował materiały wybuchowe w ilości wystarczającej do wysadzenia wiaduktu nad autostradą. Senakiewicz opowiadał także, że ukrył je w książce o Harrym Potterze w swoim domu przy 3619 N. Odell Ave. w Chicago.  Jednak w czasie przeszukania nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

Od samego początku, a więc od chwili aresztowania 17 maja, „SABI” (pseudonim, któym posługiwał się zatrzymany) nie przyznał się do posiadania bomby, ani jakichkolwiek materiałów wybuchowych, a w czasie przesłuchania zeznał, że nie ukrył niczego w książce, a jedynie mówił innym, że wycięte w książce kartki byłyby dobrą skrytką.

Broniąca Senakiewicza przed sądem mecenas Melinda Power już w zeszłym miesiącu mówiła, że słowa jej klienta były „niemądrymi opowieściami pijanego mężczyzny”.

Według właściciela domu, w którym od pewnego czasu mieszkał Polak, mężczyzna może mieć  problem z nadużywaniem alkoholu.

Sebastian Senakiewicz był już wcześniej karany za drobne przestępstwa.

tz

Zobacz także: Adwokat Polaka: ludzie mówią głupie rzeczy, kiedy są pijani

Chicago. Sąd wyznaczył kaucję dla Polaka oskarżonego o planowanie zamachów

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

 1. janek
  janek 4 lipca, 2012, 16:42

  Niech trochę posiedzi to zrozumie dlaczego w tym policyjnym Państwie trzeba umieć trzymać język za zębami albo podzilić celę z Blagojeviczem przykre dla Mamy ale synek miał za długi język

  Reply this comment
  • Mariano_Italiano
   Mariano_Italiano 4 lipca, 2012, 18:28

   rozumiem ze dla ciebie debilu lepiej by bylo gdyby ten psychol wysadzil jakis most, wtedy bylby on dla ciebie bohaterem i jego mama moglaby byc dumna z synka tak?
   sam siebie baranie poczytaj nim klikniesz „dodaj”.
   i ty sie szczycisz ze 30 czy 40 lat siedzisz w tym kraju? zalosny typek

   Reply this comment
   • pepe
    pepe 4 lipca, 2012, 20:34

    I znowu nazywasz kogos debilem a sam jestes imbecylem wsiowy iteligencie marianowy!

    Reply this comment
 2. giuseppe
  giuseppe 5 lipca, 2012, 02:54

  typowy polaczek drobny zlodziejaszek a jak sie napier**** (edyt.red.) to i chcial most wysadzic

  Reply this comment
 3. Bartek
  Bartek 10 lipca, 2012, 14:11

  to amerykanski polak, to nie polak

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*