Chicago. Przed nami kolejna mroźna i śnieżna zima

Siarczysty mróz, porywisty wiatr i obfite opady śniegu – tak według meteorologów z Accuweather.com zapowiada się zima w Wietrznym Mieście. Eksperci twierdzą, że mieszkańcy Chicago powinni się przygotować na śnieżyce, takie jak ta, która 1 lutego br. sparaliżowała metropolię.

fot.WikiCommons/ Wielka śnieżyca 2011. Samochody zasypane na Lake Shore Drive

Choć w Chicago temperatury bardziej przypominają w ostatnich dniach lato niż jesień, synoptycy już straszą złowrogimi prognozami na sezon zimowy. Według ekspertów z popularnego pogodowego serwisu Accuweather.com stany środkowego-zachodu muszą przygotować się na kolejną bardzo ciężką zimę. Ich mieszkańcy mogą się spodziewać obfitych opadów śniegu i co najmniej kilku poważnych śnieżyc. Meteorolodzy twierdzą, że choć być może nie zostanie pobity tegoroczny rekord, kiedy w Wietrznym Mieście w ciągu doby spadło ponad pół metra śniegu, to białego puchu będzie aż w nadmiarze.

Zobacz: FOTO: Wielka śnieżyca 2011 w obiektywie

Najbardziej narażone na ataki zimowej aury są stany położone w Krainie Wielkich Jezior.

Mieszkańcy południowo-wschodnich stanów USA powinni obawiać się opadów deszczu i powodzi, w szczególności w dolinie Mississippi.

Południowo-zachodnie stany USA będą cieszyć się suchym i łagodnym powietrzem. Takie informacje nie ucieszą jednak zmagającego się z suszą Teksasu, gdzie deszcz jest bardzo potrzebny.

Do oficjalnego początku zimy pozostało nam jeszcze sporo czasu, który chyba lepiej spędzić korzystając z uroków jesieni, niż zamartwiać się przewidywaniami meteorologów. Miejmy nadzieję, że te długoterminowe prognozy sie nie sprawdzą.

Zobacz także: Zima w natarciu: zamknięte drogi, zasypane samochody, strażacy na snowmobilach

in

 

Categories: Chicago

Comments

  1. Charlie_Charlie
    Charlie_Charlie 8 października, 2011, 09:37

    no i super- mielismy piekne lato powinna byc piekna sniezna zima. oby tylko czasu na wiosne starczylo gdyz ostatnio zima w lato przechodzi a ja tak kocham wiosne…romantykiem jestem po prostu…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*