Chicago. Protest przed siedzibą KPA. ZOBACZ ZDJĘCIA

Około 500 osób zebrało się w niedzielne popołudnie przed siedzibą KPA w Chicago na znak protestu przeciwko, jak napisali organizatorzy, „postawie Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej i decyzji prezesa Franciszka Spuli, który ogłosił neutralne stanowisko w sprawie rezolucji o powołanie międzynarodowej komisji dotyczącej tragedii smoleńskiej i w sprawie nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym”.

Organizatorem protestu był Klub Gazety Polskiej 2.

ZOBACZ ZDJĘCIA Jacka Boczarskiego ( http://fotochicago.blogspot.com/, http://www.jacekb.webs.com/)

Cincopa WordPress plugin

 

Categories: Chicago

Comments

  1. Brian
    Brian 12 marca, 2012, 09:32

    Miedzy innymi dlatego nie jestem juz obywatelem Polski. Jedyne co mnie laczy z tym krajem to rodzina.

    Reply this comment
    • EK
      EK 24 marca, 2012, 14:05

      SPULA TO TZW SLUB WYBRANY PRZEZ GRUPE DOSC LICZNA AGENTOW WSI/SB ZATRUDNIONYCH NA WYGODNYCH STOLKACH W ORG POLONIJNYCH .
      TEN CZLOWIEK TO NIE POLAK JEMU IMPONUJE BYCIE AMERYKANINEM BO TO PROSTY CHLOP I STRASZY TYCH KTORZY PRITESTUJA ZE MOZE NIE MAJA PRAWA LEGALNEGO POBYTU W USA .
      KONGRES MA PIENIADZE ZE ZWIAZKU A TEN ZYJE Z DOTACJI INSTYTUCJI RZADOWAYCH . NALEZY ODCIAZ ICH OD FUNDUSZY , PISAC DO GUBERNATORA

      Reply this comment
    • EK
      EK 24 marca, 2012, 14:08

      AZEBY WSTRZYMANO FUNDUSZE NA ZWOAZEK POLAKOW BO TO NIE JEST ORGANIZACJA REPREZENTUJACA POLAKOW TU ZYJACYCH .
      NAWET W DZIENNIKU ZWIAZKOWY ZATRUDNIANE SA DZIECI AGENTOW SI /UB NP A BILIK . RED NACZELNY DODATKU SYN AGENTA WSI /UB . WIELU TAKICH JAK ON ZATRUDNIONYCH NA WYGODNYCH POSADKACH .
      TTRZEBA WALCZYC ABY PRZESTANO IM DAWAC DOTACJE .

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 marca, 2012, 15:00

        ek wstrzymac to nalezy dostawe tlenu dla takich zmurszalych baranow jak ty.

        Reply this comment
      • EK
        EK 24 kwietnia, 2012, 19:43

        STAN —JESLI CIE POLSKA NIE OBCHODZI JESLI KOJARZY CI SIE TYLKO Z KOSCIOLAMI KATOLIKAMI I FASCYNUJA CIE INNE WIARY A TRADYCYJNA CHRZESCIJANSKA KTORA WYZNAJE OKOLO 90 % POLAKOW NIE ZYDOW , JEHOWYCH , PROTESTANTOW TO CO ROBISZ TUTAJ NA TYM FORUM ?????
        SPULA NIE WYRAZIL POGLADOW WIEKSZOSCI POLAKOW ZAMIESZKUJACYCH USA I O TO JEST DO NIEGO PRETENSJA .
        CZY CI SIE PODOBA CZY NIE POLSKA JEST JAKA JEST I MY O TAKA WALCZYMY TA W KTOREJ LICZA SIE PEWNE WARTOSCI , BO W ZYCIU TRZEBA MIEC JAKIES DROGOWSKAZY ZEBY SIE NIE POGUBIC .
        NAM POLSKA NIE JEST OBOJETNA I TO CO SIE W NIEJ DZIEJJE . PZRYPUSZCZAM ZE DLA SPULI TO ZUPELNIE NIE MA ZNACZENIA JAKA BEDZIE NASZA OJCZYZNA . JEMU IMPONUJE TO ZE ON SAM MOWI PO ANGIELSKU
        I ZE MA POBYT TYM LECZY SWOJE KOMPLEKSY PROSTEGO , NIEWYKSZTALCONEGO CZLOWIECZKA . PRAWDOPODOBNIE OSWIADCZENIE W/S SMOLENSKA REPREZENTOWALO POGLADY TYCH KTORZY NADJA TON KONGRESOWI I ZWIAZKOWI POLAKOW W USA A MAMY PRAWO PRZYPUSZCZAC ZE TE ORGANIZACJE ZOSTALY OBSADZONE ”SWOIMI LUDZMI ”CZYLI TYMI Z KONEKSJAMI SB ECKIMI .

        Reply this comment
    • jas fasola
      jas fasola 24 marca, 2012, 17:03

      Brian tu obywatelstwo nie ma nic do rzeczy.ale mozna zrozumiec o co Ci chodzi Tobie i mnie np))

      Reply this comment
  2. yur
    yur 12 marca, 2012, 09:33

    Witam. Fajne zdjęcia, tak fajne że nie wiem co napisać.

    Reply this comment
  3. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 10:03

    spula dobrze postapil, to moze uswiadomi pis-uarom ze nie sa zadnymi przedstawicielami polonii chicagowskiej a jedynie jej czescia.

    Reply this comment
  4. Stan
    Stan 12 marca, 2012, 10:22

    Uwielbiam ludzi, którzy muszą mieć wrogów. Dla wielu z tych ludzi widocznych na zdjęciach czas w Polsce zatrzymał się w 1970 roku. Ale, co najgorsze, kilku z nich, których znam z różnych powodów, uważałem za roztropne, by nie napisać inteligente osoby. Ale widocznie oni są „inteligentni inaczej”.
    Chyba trzeba by zorganizować manifestacje popierającą Spulę i stanowisko neutralności wobec spraw polskich, jak się tutaj mieszk i tutaj żyje. Tyle, że wtedy „prawdziwi patrioci, prawdziwi Polacy” i co najważniejsze „prawdziwi chrześcijanie” obrzuciliby tę manifestację nie tylko epitetami: zdrajcy żydzi, komuniści, sprzedawczyki itp. ale też i kamieniami. Fanatyzm religijny jest w każdej religii podobny.
    Nie rozumiem jednego, dlaczego oni nie wracają do Polski i tam nie walczą o tę „ichnią” Polskę, z kościołami na każdym rogu, z przymusową wiarą w „jedynego pan Jezusa Chrystusa”, ze świętami katolickimi wolnymi od pracy (przynajmniej jedno w tygodniu i to nie w niedzielę) bo przecież Chrystus wtedy da im mannę z nieba, oni się będą modlić a pracować będą w obozach pracy (każda fabryka, zakład produkcyjny itd.) ci, którzy będą mieli czelność wyznawać inną wiarę, łącznie z imigrantami z innych krajów.
    Amen

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 12:32
    • kicia
      kicia 12 marca, 2012, 14:48

      naprawde, Stan-ku uwielbiasz „takich” ludzi? Ja poprostu ich ignoruje, to najlepszy sposob, wierz mi, wtedy oni tez sa jakby spokojniejsi… 🙂

      Reply this comment
      • Ton
        Ton 12 marca, 2012, 15:19

        Popieram ich prawo do protestu i sam protest. KPA ze Spula zasluguja na najwieksze potepienie po tym ostatnim swoim haniebnym komunikacie, w ktorym stwierdzili, ze zajmuja stanowisko neutralne wobec katastrofy smolenskiej. Wobec oczywistego klamstwa objawili sie swiatu juz nawet nie tylko jako organizacja antynarodowa, antykatolicka ale takze nawet nieneutralna swiatopgladowo a tylko obojetna moralnie. Stad nie dziwi takze ten oczywisty fakt, ze ich koronny argument, ze sa apolityczni tak latwo mozna obalic, biorac pod uwage to, ze utozsamianie sie ze stanowiskiem premiera i rzadu jest zajeciem wlasnie stanowiska politycznego.

        Reply this comment
      • Ton
        Ton 12 marca, 2012, 15:30

        Ales sie popisala. Twoj poziom kultury a nie mowiac juz o inteligencji jest ponizej jakiejkolwiek krytyki. Gardze takimi ignorantami, ktorzy ignoruja tych, ktorzy domagaja sie prawdy. Trzeba wlasnie byc ignorantem albo niespelna rozumu, zeby zyc w klamstwie. Ci ludzie sa swiadomymi, normalnymi obywatelami chcacymi zyc w prawdzie a nie w klamstwie. Jezeli chcesz zyc w klamstwie to Twoj problem.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 16:27

          @ton ja mam polskie obywatelstwo , czuje sie polakiem i patriota i uwazam dokladnie odwrotnie niz ty ze nie ma tu „oczywistej oczywistosci” w katastrofie smolenskiej i ciesze sie ze spula podjal taka wlasnie decyzje. zadna sliwa ani ty ani inny moher z tej manifestacji nie bedzie ocenial stopnia mojego patriotyzmu, jak rowniez przymuszal jakiejkolwiek polonijnej organizacji do reprezentowania jej interesow co mozna tlumaczyc rowniez ” aby grala jak byscie chcieli”. brawo panie spula prywate to nich sobie lusienka robi jak placi za pasmo radiowe a organizacje skupiajace cala polonie powinny byc apolityczne.
          zalaczam 30 przysiadow, mariano italiano

          Reply this comment
          • pepe
            pepe 12 marca, 2012, 17:56

            glupich nie sieja tylko sie rodza, w zalaczniku jeszcze wyskocz z okna pajacu 🙂

          • Ton
            Ton 12 marca, 2012, 18:51

            Dwoch wysokiej klasy specjalistow, prof. uniwersyteckich amerykanskich, jeden z nich to ekspert ds. wypadkow lotniczych NASA – nota bene obaj Polacy -na podstawie badan naukowych podwazylo ustalenia Komisji Mak powielone przez Komisje Millera. Tak sie sklada, ze bardziej przemawiaja do mnie ich wnioski niz to co podali Ruscy. Historia uczy, ze Ruskim sie nie wierzy. Skoro Ty bardziej wierzysz Rosjanom to Twoj problem. Watpliwosci moze rozwiac komisja miedzynarodowa.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 19:43

            jest i jehowy pajac- nawet slowko mu sie spodobalo . gdzie twoja dziewczyna klim z chicago- roznosi makulaturke?

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 19:53

            @ton daj linki do prac naukowych tych profesorow. oni sa tak samo wiarygodni jak i wy ze sliwa na czele. a ty tak samo jak i ona slicznie ich okreslach: „amerykanski profesor” i jak piszesz „nota bene jest polakiem” podobnie jak i ze „zginal w katastrofie obywatel amerykanski” ….wstydzicie sie napisac ze mowicie o polakach wy zasmarkani patrioci? dla was to ze sa polakami to dodatek a akcentujecie „amerykanski” zeby brzmialo w uszach powazniej? to jest to wasze „umilowanie ” do ojczyzny? z was tacy patrioci jak ze mnie chinski mandaryn
            a co do komisji – mysle ze najpierw to was- tych ze zdjec powinna zbadac komisja lekarska, co do komisji sledczych na szczescie wszyscy na swiecie widza ze jestescie nawiedzeni i was olewaja

        • kicia
          kicia 12 marca, 2012, 19:24

          moja inteligencje i poziom kultury nie tobie Ton oceniac.Szanuj innych, to i Ciebie beda szanowac. Pamietaj, prawda zawsze jest posrodku, chociaz uwazam, ze winni katastrofy pod Smolenskiem niestety sa juz po drugiej stronie, ale poczekajmy na ostateczny werdykt komisji, ktora caly czas pracuje w Polsce! Pozdrawiam, ale ozieble 🙁

          Reply this comment
          • jas fasola
            jas fasola 24 marca, 2012, 17:09

            Tony specjalisci uniwersyteccy tu dupy by toba sobie nie zawracali.

        • Stan
          Stan 12 marca, 2012, 19:48

          Po kiego ciorta ruskie, którzy jakby nie było zalać nas mogą ilością wojska, mieliby organizować zamach na prezydenta RP w taki sposób? Pozorować katastrofę. Skąd wiedzieli, że: a – Tusk poleci wcześniej. b – w smaolocie będzie tyle osób (cały sztab) c – że będze w nim pan Seweryn, który postawił pomnik katyński w Chicago … i jeszcze wiele pytań „po kiego ciorta”? Wykorzystali okazję? Przygotowanie zamachy tak doskonale zakamuflowanego wymaga czasu, jak się dowiedzieli o tej wycieczce oficjali polskich tego czasu nie mieli. A co by było, gdyby z powodu złych warunków samolot poleciał do Moskwy albo zawrócił? Też by go rozwalili np. na lotnisku w Warszawie?
          Ja rozumim, że Putin chce zlikwidować strefy czasowe, bo jak zadzwonił z kondolencjami do Polski (a chciał być pierwszy), to mu powiedzieli, że samolot jeszcze nie wystartował, ale ludzie, bez przesady. Ja rozumiem też, że niektórych ludzi się nie przekona, dla nich wróg Polski musi istnieć, zawsze i wszędzie i dyskusja właściwie nie ma sensu, bo z myślącycmi inaczej się nie dyskutuje, bo normalnie szkoda czasu, ale robić z marnej organizacji jaką jest ZNP (ubezpieczeniowa organizacja- firma jakby nie było)i z jej prezesa zdrajcę i komunistę tylko dlatego, że najrozsądniej nie zabiera stanowiska, to cóż, świadczy tylko o tych „prawdziwych Polakach”. A wysokiej klasy specjaliści…hm, takich inżynierów jest tysiące zarównmo w NASA jak i inych firmach budujących samoloty. Tutaj faktycznie są potrzebni wysokiej klasy specjaliści. Tylko z innej dziedziny, takiej, która leczy psychikę….

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 20:15

            hmmm….brzmi to niewiarygodnie ale kolejny raz sie zgadzam… 🙂

          • Ton
            Ton 12 marca, 2012, 23:04

            Rozumiem, ze podobnie jak Tu wypowiadasz sie tez w swoim domu, w swoim najblizszym otoczniu. Zastanawiam sie z jak bardzo waskiego marginesu spolecznego musisz pochodzic.

          • Stan
            Stan 13 marca, 2012, 09:45

            wąski margines społeczny?
            Czy uważasz Ton, że wszyscy komuniści, sprzedawczyki, zdrajcy, nie patrioci, nie katolicy, żydzi, masoni, cykliści, sataniści, hippisi i jeszcze kilka inwektyw jakimi obrzucasz wszystkich, którzy nie podzielają twego zdania to ” bardzo wąski marginse społeczny” już nie powiem na świecie ale w USA i w Polsce chociażby?
            Cóż, widać że masz bardzo wąski margines myślowy i nawet wysokiej klasy specjalista psychiatra go nie poszerzy niestety.

        • asatukjass
          asatukjass 17 marca, 2012, 17:59

          ktorzy i ignorant to najwidoczniej jedyne slowo jakie znasz,a smolensk to przeciez sprawa zamknieta.W jakim swiecie zyjesz skoro uwazasz ze smolensk jest jedynym twoim klamstwem w zyciu?To jest smieszne,rozejzyj sie do okola,ty zyjesz w klamstwie codziennie bez twojego ukochanego smolenska.

          Reply this comment
  5. yur
    yur 12 marca, 2012, 11:59

    Precz z kaczyzmem. Niech żyje koziołek matołek.

    Reply this comment
  6. Anita
    Anita 12 marca, 2012, 13:12

    Nasowa sie tylko pytanie,czy Polak opuszczajacy Polske,majacy swoje zycie w innym kraju i nie planujacy powrotu,powinien decydowac o czym kolwiek,co moze „odbic”sie na Polsce?Kto odczuje dzialania Polonii w Polsce?My emigranci,czy nasze rodziny i przyjaciele tam mieszkajacy?To byla trafna decyzja…

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 14:22

      nasuwa sie inne pytanie – czy ktos przynalezacy do „klubu ynteligencji polonijnej” moze walic byki ortograficzne na poziomie 3ciej klasy szkoly podstawowej…..

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 12 marca, 2012, 14:30

        Nasuwa sie pytanie i odpowiedz marianku ze jak czlowiek nie dopieszczony to notorycznie wkurzony ,tak jak to ma miejsce niestety u ciebie biedaczku ”kozaczku” ……

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 15:10

          czy chcialabys mnie dopiescic czy tylko ominac odpowiedz na pytanie? jesli to pierwsze to ze tak powiem ” mijamy sie janinko wiekowo” jesli zas to drugie – niestety nieumiejetnie….

          Reply this comment
          • ciekawy
            ciekawy 12 marca, 2012, 15:24

            „wiekowe” to ty uzywasz „przescieradlo” za ” papiery” :)fuj ale smrod

    • Maxi
      Maxi 13 marca, 2012, 17:05

      Anita, ja zawsze powtarzam: „nie przestawiaj mebli w cudzym domu”
      Tutaj zyjemy, tzn w Ameryce, wiec dajmy polakom mieszkajacym w Polsce samym decydowac i dysponowac wedle swego uznania.
      A ci z tej demonstracji, jak tak bardzo chca uszczesliwiac, zmieniac Polske -> to niech wroca do niej, zamieszkaja tam i wtedy sie wymadrzaja.
      Nie przepadam za Spula, ale tu go w 100% popieram

      Reply this comment
    • jas fasola
      jas fasola 24 marca, 2012, 17:13

      moim skromnym zdaniem niepowinien Anita.

      Reply this comment
      • jas fasola
        jas fasola 24 marca, 2012, 17:32

        chyba nie powinien bo zaraz jakis „Miodek”Ojczyzna Polszczyzna,mi uwage zwroci.)))

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 marca, 2012, 18:18

          jesli „pijesz ” do mnie pamietaj ze odlamkiem moze dostac i kicia ktora zna jezyk polski i jego pisownie.

          Reply this comment
          • kicia
            kicia 24 marca, 2012, 18:39

            Marian-ku, czy ty we mnie odlamkiem? Nie wierze… 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 24 marca, 2012, 19:08

            ja wlasnie moim boskim cialem probuje Cie od odlamkow chronic 🙂

          • cicho sza...
            cicho sza... 24 marca, 2012, 19:50

            Jednym slowem .. basn krolowej lodu.. komu tam cos do oka wpadlo ?

          • podpiwek
            podpiwek 24 marca, 2012, 19:54

            .. pijesz, czy juz sam warzysz sobie piwo swojskie? ale nie wolno go sprzedawac..

          • jas fasola
            jas fasola 25 marca, 2012, 16:50

            Nie pije do nikokogo Kicie bardzo lubie))

  7. ako
    ako 12 marca, 2012, 15:37

    Spule i KPA najlepiej charakteryzuje transparent ze zdjecia nr 3.

    Reply this comment
  8. xxx
    xxx 12 marca, 2012, 16:06

    zalosny widok na tych zdjeciach,przyszlosc poloni srednia wieku 70 lat, zenada, modlcie sie o zdrowie bo o roZum za pozno juz jest.

    Reply this comment
  9. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 12 marca, 2012, 20:04

    najciekawsze ostatnie zdjecie : „tow zone”
    sluzby „powinny czynic swoja powinnosc” 🙂

    Reply this comment
  10. markchic
    markchic 12 marca, 2012, 20:23

    Mohery nie powinny sie udzielac ,widac kto reprezentuje kraj polski ani jednego mlodego czlowieka na zdjeciu.Srednia 60-70 lat,Wracajcie do Polski wnukow pilnowac.Siedzicie po 15-20 lat w USA i wielcy patrioci,Miejsce prawdziewgo Polaka patrioty jest w Polsce.

    Reply this comment
    • oz
      oz 12 marca, 2012, 23:32

      Twoj wpis jest bardzo postepowy nawiazuje wprost to ideologii nazistowskiej, w ktorej najwieksza uwage zwracano na wyglad zewnetrzny. Odrazu widac, ze mlody wyksztalcony z wielkiego miasta.

      Reply this comment
    • jas fasola
      jas fasola 24 marca, 2012, 17:21

      markchic masz racje choc mlodoscia nie grzesze))

      Reply this comment
  11. Uriasz
    Uriasz 12 marca, 2012, 23:59

    Zastanawia mnie fakt krytyki w stosunku do drugiego człowieka w kraju, gdzie poszanowanie odrębności jest zasadą naczelną; kto ma inny kolor skóry, inne wyznanie, inną orientacje seksualną ma prawo do tolerancji.
    Dlaczego więc odmawiać prawa do wystąpień komuś, kto ma „dojrzalszy” wiek, deformacje fizyczne (często w wyniku schorzeń niewyleczonych po wypadkach w pracy)a także słucha innych osób niż prawie wszyscy podpisani wyżej >???<
    Gdzie tu miejsce dla innego blizniego? A kraj (USA) piękny, bogaty i tolerancyjny z ustawy…

    Reply this comment
  12. Uriasz
    Uriasz 13 marca, 2012, 00:11

    Dodam jeszcze, że sam bym pogonił tych filozofów w osobach pana Rysia, Zbyszka, Waldka czy Józka a ostatnio też Miłosza.
    Tyle lat żyją w Chicago a nie wiedzą, że Związek Nar.Polski (PNA)podobnie jak Zw. Polek, Zjednoczenie Pol-Rzym-Katol. a na koniec przybudowka be sensu i potrzeb: Kongres Poloni, jedynie sprzedają ubezpieczenia. Dla celów biznesu potrzebują poloni. Amerykanie liczą się z tym kto ma $$$ a nie z ubóststwem. Wymienione instytucje są grupami prywatnych inwestorów, którzy „przejadają” majątek ojców; to, co ma jeszcze jakąś wartość spieniężają jak np:Yorkville, banki PNC, a na rynku Unia z NY skubie polonię jak chce, już niemal 2 lata!

    Reply this comment
    • Stan
      Stan 13 marca, 2012, 09:32

      I tu się zgadzam całkowicie. Co oni takiego robią prócz tego, że się pokazuj na różnych uroczystościach i twierdzą, że reprezentują Polonię.
      Mają choćby jakiś ośrodek pomocy dla Polaków? Organizują jakieś akcje charytatywne, już nawet nie dla Polski ale dla Polonii, tutaj ?
      To już Polsko Amerykańskie Zrszeszenie robiwięce dla Polonii niż oni wszyscy „ZNP, KPA, Zw Polek itd. itp cuzam do kupy razem wzięci”.Siedzą na ciepłych posadkach i biorą pieniądze za nic, dosłownie.

      Reply this comment
  13. obi
    obi 13 marca, 2012, 12:30

    „polonio”!!!! jaka ty jestes wredna i zfrustrowana.
    Dajcie żyć polakom w Polsce, nie wtrącajcie się w ich sprawy, nie głosujcie nie sumujcie. Zacznijcie życ życiem waszej ameryki. W ameryce mieszkacie dziesiątki lat, pracujecie , wychowujecie dzieci itp. Polacy w wasze zycie nie właża z brudnymi butami więc… pozwólcie polakom w Polsce decydować o sobie!!!!!

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 12:53

      w podobny sposob zakonczyl dzisiejsza rozmowe z pania mb ksiadz sowa. cala ta rozmowa powinna byc wydrukowana we wszystkich polonijnych pismach , moze otworzylaby oczy wielu „lusienkowcom” ze katolik nie oznacza tylko rydzyk a patriota nie oznacza tylko pis. az milo bylo sluchac nie tylko ksiadza sowy, ale – tutaj mala wazelinka- anielskiego glosu pani redaktor…..
      zalaczam przysiady

      Reply this comment
  14. Tomasz
    Tomasz 13 marca, 2012, 17:23

    Widzxe ze wystepuja tutaj dwie strony. Jedna nazywana PiS-wcami a druga popierajaca PO-cow.
    Tu nie chodzi akurat o to czy PiS czy PO. Protest jest sluszny, widze ze sa to Polacy. Natomiast Pan Spula jest od samego poczatku prezesowania KPA, czlowiekiem ktory nienawidzi Polakow. Realizuje program wytyczony przez zydow. Powiedzialbym, ze reprezentuje Judeo-Polonie a nie Polonie.
    Tomasz

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 17:52

      widze ze k****** (edyt.red.) kopiujesz teksty tak jak kopiujecie wasze smieszne petycje :-). tak wiec i ja wkleje to co odpisalem na twoj „oryginalny” post tyle ze w innym watku
      ———————————————————————-
      Mariano_Italiano March 13, 2012 at 17:48
      a ty reprezentujesz psycho – moherow. wy tylko probujecie “zneutralizowac” sympatie polityczne, lusienka od samego poczatku powtarza ze to nie jest walka o radio maryja tylko o wolnosc slowa. zart. dokladnie jak powiedzial cytowany dzisiaj tutaj ksiadz sowa: w polsce jest 150 polskojezycznych kanalow telewizyjnych ( niezly szok co…) plus cala masa gazet, tygodnikow plus internet ktory nie jest chyba w polsce kontrolowany tak jak w chinach. wy panie tomaszu ( wy = ty + pis-uary) jestescie podobni do niektorych na tym forum: mariano rzuci kosteczke a oni slicznie aportuja. wam kosteczke rzuca sliwa , wskazuje kogo nalezy obrzucic blotem zeby dostapic zaszczytu bycia patriota polonijnym. wstyd mi za wyniki wyborow z chicago, wstyd za te zalosne zloty geriatykow pod konsulatem, wstyd za was. na szczescie mariano nie jest wyjatkiem, myslacych podobnie jest wiecej.
      ———————————————————————-

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 13 marca, 2012, 18:17

        no szpanie ( i) redaktorku, przeciez to nie zadne obrazliwe slowo…
        za wiki :
        „Wrodzony zespół niedoboru jodu (dawniej kretynizm lub matołectwo) – termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy.
        Niegdyś choroba ta była bardzo często spotykana wśród ludności zamieszkałej w rejonach górskich. W niektórych wioskach ponad połowa populacji dotknięta była tą przypadłością. W latach 60. XIX wieku Rudolf Virchow udowodnił, że przyczyną choroby jest uszkodzenie tarczycy. W 1922 stwierdzono zależność częstości występowania owego zespołu od zawartości jodu w glebie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie obficie jodowanej soli w miejscach, w których występuje niedobór tego pierwiastka[1]”

        Reply this comment
  15. kicia
    kicia 13 marca, 2012, 18:30
  16. hannah
    hannah 13 marca, 2012, 19:55

    Co szara istota z polskiej polityki pamieta… klotnie z babcia o wanne, stacje kolejowa w rodzinnym grajdolku ministra. obowiazkowe fartuszki, rozwod katolickich rodzin w wykonaniu katolickiego prezydenta wraz z wypominkiem jakiegos kaplana, ze przy wyborach inny ziec asystow niz pozniejszy, ktorego babcia nie zaakceptowala, nagly powrot z Litwy, przerwane miedzynarodowe rozmowy na stan staruszki.. a sprawy obchodow rocznicy nawet zapowiedzi meteorologiczne odwiesc nie daly….Pewnie tak mialo sie zdarzyc. Akurat o tym myslalam jak ogladalam wystawe pani Brzezinskiej, gdzie fotografie rodzinne w korze od gory mocno postrzepione… Dla mnie niewyobrazalne, jak mozna ” na sile” celebrowac gdy nie opracowane byly rozne warianty dotarcia …

    Reply this comment
  17. hannah
    hannah 13 marca, 2012, 20:27

    W Polsce zawsze mowiono, ze jak masz biede to i druga bida lacno przybedzie…Czyli jak zmokles to i goraczka sie zjawia….Polityka to nie zawody. sportowe, ze pamieta sie tylko rekordy.. Polityka raczej pamieta sie na dole jak ojca i matke… I najtrudniej rodzicom wybaczyc, nie opieszalasc, nie lenistwo lecz moze brak rozwagi…Jak mozna bylo nie brac pod uwage obserwacji metereologicznych…..

    Reply this comment
  18. Robert
    Robert 16 marca, 2012, 12:09

    Bez urazy, ale w wolnym kraju, wolni ludzie mogą wyrażać swoje poglądy. Podzielam racje protestujących bo:
    1. Zginął członek społeczności polonijnej
    2. Polski rząd odpowiedzialny za przygotowanie tego lotu nie podał się do dymisji – to tak jakby Nixon badał Watergate
    3. Powołana komisja Millera badała samą siebie – bo UOP podlegał w tym czasie MSW i ministrowi Millerowi
    4. Rosyjskie śledztwo urąga zdrowemu rozumowi czego dowiódł prof. Binienda i obecnie dowodzą polscy prokuratorzy – choćby tzw. nagrania z kabiny albo ekshumacja Wassermana
    5. Niestety, Putin lepiej przygotował lotnisko dla siebie i dla Tuska (na 7 kwietnia) – 10 kwietnia nawet nie było wszystkich żarówek do oznaczenia pasa. Więc ktoś kto naraził tych ludzi na utratę życia niech teraz odpowie, bo takie są reguły gry w wolnym świecie.
    Państwo gardłujący przeciw przypominają mi niektórych bohaterów z Titanica – sami nawiali i mają w d. innych. Niestety takie „lemingowe” postawy i tu w USA powodują, że jako nacja bardzo kiepsko jesteśmy traktowani, a nasi bliscy ciągle muszą być „na wizach”. Czy Polak i po szkodzie musi być głupi ? Ci ludzie mówią że nie, ubliżanie im świadczy tylko o chamstwie. Jak ktoś chce siedzieć cicho niech siedzi … na tych łamach odwaga nie kosztuje wiele.

    Reply this comment
  19. Robert
    Robert 16 marca, 2012, 12:24

    Szkoda, że administrator nie dotrzymuje słowa i nie usuwa treści obraźliwych !!! Bo epitety: jak, kogo, kto i z kim raczej niech Ci niewyżyci zostawią dla siebie.

    Reply this comment
  20. kartoflanka
    kartoflanka 16 marca, 2012, 14:59

    zawsze szanowałam polonie za jej rozwage i odwage. Nie łatwo jest życ na obczyźnie – rozumiem ale …obraliście taki tor swego życia – chwała wam za to ale…dlaczego jestęcie tacy zgoszkniali. Zdjęcia powyżej mówią za siebie. gdzie jest młodziez polonijna? Czy to sa Maryśki, Tereski, Lucynki i Bronki? Myślenie czas zmienić, iść z duchem czasu a nie cofac sie i cofac. Zarażacie swoich wnuków swoja nienawiścia i patrzeniem wstecz.

    Reply this comment
  21. Boost
    Boost 17 marca, 2012, 21:23

    Polonia jest a będzie potrzebna gdy kraj oczekuje pomocy bo zdarzają się katastrofy powodziowe, kataklizmy innego rodzaju, zjawiska niekorzystne zależne i niezależne od człowieka.
    Z potem gdy już pomoże, to nie jest potrzebna. Chyba, że trzeba wesprzeć sprawy polonii wschodu a więc z ubogiej Białorusi, o Czeczenach nie wspominając.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 17 marca, 2012, 22:33

      co ty goleasie bredzisz o wielkiej pomocy polonii? zobacz jaka wioche polonia robi w wosp – najpierw opluwacie owsiaka i cala akcje a pozniej zbierane jest wsrod calej polonii tyle ile harcerze w 3 tramwajach wiekszego miasta do skarbonek uzbieraja.rozsmieszyles mnie teraz, poczytaj fora internetowe ze przez takich jak ty ze swoimi 5 dolarami w kopercie na komunie , cala polonia jest posmiewiskiem, a ty teraz zbawce narodu chcesz z siebie zrobic….

      Reply this comment
    • jas fasola
      jas fasola 24 marca, 2012, 17:17

      w czasie kataklizmow swiat naogol solidarny,i nie tylko Polacy.

      Reply this comment
  22. jas fasola
    jas fasola 24 marca, 2012, 17:00

    to fakty kartoflanka)

    Reply this comment
  23. EK
    EK 24 kwietnia, 2012, 19:50

    MARIANO ITALIANO —JEST TAKIE POWIEDZENIE SWIETNIE DO CIEBIE PASUJACE ;;;JESLI CHCESZ SIE WYWYZSZYC TO PONIZAJ INNYCH . OBRAZASZ LUDZI NA TYM FORUM A SAM NIE MASZ NIC MADREGO DO POWIEDZENIA . TO ZE INNI MAJA KOMPLETNIE INNE ZDANIE NIZ TY TO NIE ZNACZY ZE SIE MYLA .ARGUMENTOW JAKOS CI BRAK

    Reply this comment
  24. stefan
    stefan 21 stycznia, 2015, 20:22

    Widzialem tego Spule na zdjeciach i osobiscie – zawsze robil wrazenie ze wlasnie POlknol ” 2 by 4 „.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*