Chicago. Porywisty wiatr, potężne fale na jeziorze

Porywisty wiatr, intensywne opady deszczu i potężne fale na jeziorze, mogące powodować zalanie Lake Shore Drive – tak wyglądać będą najbliższe godziny w Chicago. Krajowe Centrum Meteorologiczne wystosowało oficjalne ostrzeżenie przed wichurami i ulewami.

fot.Bob Benson/ Jezioro Michigan w Chicago

Ostrzeżenie obowiązywać będzie od 15.00 w środę do 10.00 rano w czwartek. Synoptycy przewidują, że wiatr w porywach wiał będzie z prędkością dochodzącą nawet do 90 km na godz. Na jeziorze spodziewane są fale dochodzące do 7 metrów wysokości. Mogą one doprowadzić do zalania ścieżek rowerowych położonych wzdłuż jeziora Michigan oraz częściowo trasy Lake Shore Drive. Kierowcy podróżujący w tej okolicy dziś i jutro proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz: Wideo. Potężne fale na jeziorze Michigan w Chicago

Front atmosferyczny, który nadciągnął nad Wietrzne Miasto przyniesie także ze sobą intensywne opady deszczu mogące prowadzić do lokalnych podtopień.

Lokalne władze apelują do mieszkańców miasta aby w czasie wichury w miarę możliwości nie przebywali na zewnątrz. silny wiatr może bowiem łamać konary drzew i zrywać linie sieci energetycznej.

Zobacz także: Historyczna nawałnica nad Chicago

mp

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*