Chicago pomaga Houston, ZNP prowadzi zbiórkę dla ofiar powodzi

Po przejściu huraganu Harvey do Teksasu napływa pomoc z całych Stanów fot. EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Chicagowskie organizacje charytatywne, instytucje i firmy prowadzą zbiórki pieniędzy, jedzenia, butelkowanej wody i środków higienicznych dla dotkniętego huraganem Harvey i katastrofalnych powodzi Teksasu. Zbiórkę na rzecz pomocy ofiarom kataklizmu prowadzi również Związek Narodowy Polski.

W pomoc osobom poszkodowanym na skutek huraganu Harvey i katastrofalnych powodzi, jakie nawiedziły Teksas, zaangażowały się chicagowskie organizacje charytatywne, instytucje i prywatne firmy. Oprócz charytatywnych gigantów, takich jak Czerwony Krzyż i Armia Zbawienia, zbiórki funduszy, jedzenia, butelkowanej wody, ubrań i artykułów higienicznych prowadzą kościoły, instytucje miejskie i powiatowe, restauracje i sklepy. Zdaniem przedstawicieli organizacji charytatywnych najbardziej potrzebnym artykułem jest butelkowana woda pitna.

W powodzi oprócz ludzi ucierpiały zwierzęta domowe. Chicagowskie schroniska przygotowują miejsca dla psów i kotów z rejonu Huston, porzuconych przez właścicieli uciekających przed żywiołem. Przedstawiciele schronisk, m.in. PAWS i Anti-Cruelty Society apelują, aby adoptować przywożone z Teksasu czworonogi.

W pomoc ofiarom kataklizmu włączył się również Związek Narodowy Polski, który prowadzi akcję pod nazwą „ZNP pomaga Teksasowi”. Przedstawiciele ZNP bedą prowadzić zbiórkę pieniędzy podczas odbywającego się w najbliższy weekend festiwalu Taste of Polonia. Datki na pomoc ofiarom huraganu i powodzi można też przynosić osobiście do siedziby ZNP, przy 6100 N. Cicero w Chicago. Pieniądze będzie można wpłacać bezpośrednio na konto akcji pomocowej dzwoniąc pod numer ZNP (773) 286-0500.

Pomoc finansowa zostanie przekazana bezpośrednio do Polonii w Houston za pośrednictwem parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, która będzie koordynatorem akcji.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*