Chicago: Polski "Mikołaj" narozrabiał

fot.CPD/ Adam Klimek został zatrzymany za napaść na policjantkę i obsługe sklepu

Ubrany w czapkę Św. Mikołaja i futrzaną kurtkę mężczyzna w sobotę wdał się  w awanturę w sklepie „Brown Elephant” w dzielnicy Lakeview. Agresywny osobnik, zidentyfikowany jako Adam Klimek, został aresztowany za napaść na obsługę sklepu oraz na policjantkę.

Do zajścia doszło w sobotę w komisie należącym do fundacji Howard Brown Health Center – organizacji, która zapewnia ubezpieczenia medyczne gejom i lesbijkom. Dochód ze sprzedaży używanych przedmiotów w sieci „Brown Elephant” zasila działalność centrum. W sklepie przy 3651 N Halsted Ave., będący pod wpływem alkoholu mężczyzna, w przebraniu Mikołaja wyzywał klientów i obsługę. Kiedy został poproszony o opuszczenie budynku i wyprowadzony na zewnątrz, popchnął sprzedawcę i uciekł.

Policyjny patrol zatrzymał Klimka przecznicę dalej. Po ostrzymaniu ostrzeżenia, że trafi do aresztu, Polak zaczął się awanturować, opluł i kopnął policjantkę.

35-letni Adam Klimek zamieszkały w dzielnicy Uptown, przy 4943 N. Kenmore Ave. został oskarżony o czynną napaść na funkcjonariuszkę oraz na obsługę sklepu „Brown Elephant”. Swoje mikołajki spędzi więc w areszcie.

MNP (Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

  1. ewa
    ewa 5 grudnia, 2010, 14:51

    Polak potrafi ale w Chicago ha ha. WSTYD!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*