Chicago. Polscy harleyowcy chwalą gubernatora za nowy przepis

To szczególnie ważne latem dla 270 tys. motocyklistów poruszających się po drogach stanu Illinois. Gubernator Pat Quinn w piątek podpisał ustawę pozwalającą amatorom dwóch kółek przejeżdżanie na czerwonym świetle. Dzięki nowej regulacji  motocykliści zyskali przywilej skrócenia czasu oczekiwania na zmianę sygnalizacji świetlnej.

Motocykliści w Illinois mogą przejeżdżać na czerwonym świetle

Legislatura stanowa pozostawiła dużą swobodę w interpretacji przepisu. Jeśli zmiana świateł nie nastąpiła w ciągu dwóch minut, motocykliści mogą  zignorować czerwony kolor na sygnalizatorze.

Zanim gubernator zlożył podpis pod nową ustawą, władze stanowe zapoznały się z poświadczeniami posiadaczy  motorów, którzy zeznali, że częstokroć ich pojazdy były zbyt małe lub lekkie, by zarejestrował je sensor regulujący zmianę sygnału.

Zazwyczaj tego problemu nie mają samochody osobowe i ciężarówki, natomiast według motocyklistów zdarzało im się czekać nawet i 5 minut na skrzyżowaniu, czasem do czasu nadjechania innego pojazdu, który uruchomił sensor.

Prawo, które weszło w życie w trybie natychmiastowym wyraźnie jednak definiuje warunki, w jakich motocyklista może przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle: czas oczekiwanie na zmianę świateł nie może być krótszy niż dwie minuty, manewr musi być bezpieczny – w zasięgu wzroku nie mogą znajdować się żadne nadjeżdżające pojazdy.

Pytani przez nasz portal polscy harleyowcy z Chicago uważają, że nowa regulacja tak naprawdę uprawomocniła stosowaną przez większość praktykę. „Gdybym czekał na zmienę świateł, gdzieś na wiejskim skrzyżowaniu, to w życiu nie dojechałbym do wyznaczonego celu. To dobrze, że teraz można jeździć bez ryzyka, że ci wlepi mandat ukryty gdzieś w kukurydzy policjant” – mówi Robert z klubu motocyklowego „Sokół”.

Urszula, która zazwyczaj jeździ na motorze jako pasażerka dodaje: „Najczęściej latem jeździmy dla przyjemności, dla samego przejechania się, więc każde ograniczenie, stopy, itp. spowalniają taką wyprawę. Wyjeżdżamy przecież za miasto, gdzie jest niewielki ruch; a na tych malutkich skrzyżowaniach nie sądzę, że ktoś będzie odliczał dwie minuty. Chłopcy będą robić to, co dotychczas robili – będą zwalniać, sprawdzać, czy nic nie jedzie – i rura”.

MB

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. klim z chicago
    klim z chicago 8 lipca, 2012, 17:39

    glupota ludzka nie zna granic!

    Reply this comment
  2. Rob & Tino
    Rob & Tino 8 lipca, 2012, 19:44

    Nie podoba mi się ten ukłon gubernatora w kierunku motocyklistów.
    Ciekaw jestem kto będzie odpowiadał za skutki wypadku gdy po 2 minutach motocykl ruszy jeszcze na czerwonym a znienacka pojawi się inny pojazd bo jemu będzie swiecić jeszce zielone lub co gorsza zmieniać się na żółte…
    Zaiste, trzeba mieć wyobraźnię tępego urzędasa!

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 8 lipca, 2012, 20:37

      moze i trzeba miec wyobraznie tepego urzedasa, na chwile obecn kopiuje cytat z tekstu ktory kazdy tepy czytelnik powinien doczytac:
      „rawo, które weszło w życie w trybie natychmiastowym wyraźnie jednak definiuje warunki, w jakich motocyklista może przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle: czas oczekiwanie na zmianę świateł nie może być krótszy niż dwie minuty, manewr musi być bezpieczny – w zasięgu wzroku nie mogą znajdować się żadne nadjeżdżające pojazdy.”
      koniec cytatu.
      oczywiscie, co bedzie gdyby …. gdyby babci dospawac kolka bedzie wtedy tramwajem…

      Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 8 lipca, 2012, 21:05

      dokladnie tak jak napisales, spodziewam sie teraz ze beda oni to nagminnie wykorzystywac i przed maska ci przejezdzac, a jak takiego ztrabisz to ci jeszcze palca pokaze.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 8 lipca, 2012, 22:20

        ty z pewnoscia mialbys lepsze rozwiazanie- podziel sie nim… pewnie zabierac ciezszych pasazerow zeby czujki wylapywaly wage, inaczej niech stoja w ciemnym lesie nawet 15 minut az sie nie zjawi jakis samochod zeby przelaczyc swiatla….
        brawo

        Reply this comment
        • Koziolek
          Koziolek 9 lipca, 2012, 00:07

          Koziolek chce powiedziec ze widzi kretyna pustaka manka ktory wlazi na czyjes posty z ktorym nikt nie chce pisac ale on za kazdym raze doczdpia sie jak rzep psiego ogona

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 06:48

            od kiedy marna kopio uzywasz okreslenia „pustak” ?
            od tego zacznijmy zalosny zlodziejaszku

  3. yur
    yur 8 lipca, 2012, 22:25

    „manewr musi być bezpieczny!!!!! – w zasięgu wzroku nie mogą znajdować się żadne nadjeżdżające pojazdy”, to jest dostosowywanie prawa do życia. Kto motorem jeździ to potwierdzi.

    Reply this comment
  4. Adam
    Adam 9 lipca, 2012, 05:54

    Brakuje dawcow organow i nowy przepis pomoze w ich pozyskaniu ,innego racjonalnego wytlumaczenia tego idiotyzmu brak .

    Reply this comment
    • dora
      dora 9 lipca, 2012, 06:36

      Adam, wracaj na swoje Podlasie/Podhale/Podkarpacie i tam zajmij sie probelem braku dawcow… a zapomnialem, tam najwiekszym specjalista w sprawach transplantologi jest lokalny biskup.
      Tak wiec pozostaje ci tylko okielznac swoja glupote.

      wzajemnie pozdrawiam, Dorota

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 9 lipca, 2012, 08:13

        Ciekaw jeestem jaka bedziesz madra czego bron Boze nie zycze nikomu jak stracisz kogos bliskiego w wypadku motocyklowym w [w mojej rodzinie sie tak stalo niestetyw USA ],zastanowisz sie wtedy dwa razy zanim Ty cos glupiego napiszesz …..a tymczasem szerokiej drogi……i obys nigdy nie doswiadzyla takiej tragedii…….teraz kazdy motocyklista sobie moze interpretowac nowe przepisy wg wlasnego uznania i wlasnej oceny sytuacji czyli ryzykanctwo jeszcze wieksze i brawura .!!!!

        Reply this comment
  5. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 06:47

    „dawcy nerek” to mowi sie w polsce na mlodych uzytkownikow tzw „scigaczy” , tutaj jest mowa o harleyowcach – w zdecydowanej wiekszosci dojrzalych juz panach, przywolywani sa sokoly gdzie srednia wieku to jakies 50 lat ” 🙂
    takze nie dosc ze powiedzonko kradzione to jescze nietrafione….

    Reply this comment
  6. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 06:56

    czytajac te waze zalosne jeki widac ze jestescie zwyklymi , niereformowalnymi socjalistycznymi pomiotami, nierozumiejacymi ze przepisy maja byc tworzone dla ludzi a nie przeciw nim. az strach pomyslec ile lez byscie wylali i wlosow z glow powyrywali gdyby wprowadzano niestosowany wczesniej znak „stop” z zasada pierwszenstwa zjazdu. wedlug was wszyscy chcieliby zjejzdzac pierwsi i na kazdej krzyzowce bylyby stluczki.

    Reply this comment
    • Adam
      Adam 9 lipca, 2012, 08:26

      Mnie Mariano nie obrazisz co najwyzej zasmucisz ,a twoje wpisy swiadcza tylko o niepokojacym stanie twojego ducha i poplataniu umyslu ,nie szanujesz innych tzn jednoznacznie ze brak ci szacunku do samego siebie i nie oczekuj z mojej i jestem pewien ze w wiekszosci ludzii na portalu podobnej do twojwj agresji ,twoja zachowanie i reakcje sa ponizej ludzkiej godnosci .

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 10:27

        ja nie musze ciebie obrazac – sam to robisz swoimi dennymi tekstami. chciales blysnac gwiazdorskim tekstem o dawcach narzadow tylko mariano po raz kolejny wsadzil kij w szprychy ukazujac ze to nie ty jestes autorem tego okreslenia, ty go tylko rabnales …. standard ….
        piszesz ” wszyscy” – to znaczy kto? ty plus 5 twoich nickow plus brunocostam i jego 5 nickow? 🙂 wy to jestescie „nikt” a nie „wszyscy” , jestescie zakalami polonii amerykanskiej …. nadajecie sie do psychopatycznego otwartego mikrofonu, tam sa ci jedyni prawdziwi polacy i jedyna prawdziwa prawda , kazdego innego potraficie zaszczuc, ale tutaj napisac wam kim wy jestescie , wtedy utyskujecie o braku godnosci. gnidy polonijne i tyle w tym temacie.
        powinienes jeszcze jedno wiedziec socjalistyczny parobasie – w demokracji kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie nawet gdy jest ono zupelnie odmienne od tej twojej wiekszosci. czasy gdy mniejszosc sie uciszalo lu eliminowalo mozesz jeszcze powspominac na bialorusie, wiec wez swoja lusienke i wynocha wlasnie tam…

        Reply this comment
  7. Rob & Tino
    Rob & Tino 9 lipca, 2012, 11:36

    Podsumuję:
    na bialerusie weźmij mamusie,
    za parobasa – Zenka cieniasa,
    Marioli zostaw sprzęt z gps-em
    i nie zapomnij co z irs-em!

    Reply this comment
  8. yur
    yur 9 lipca, 2012, 11:56

    Widzisz Adamie, Trybuna Ludu wiecznie żywa,”Kto nie z nami ten przeciwko nam” Wiem, że ten tekst jest dla niektórych denny, mogą go pominąć, ale tak jest w demokracji, że każdy pisze co myśli. Każda wieś miała swojego mędrca i niech tradycji stanie się zadość w internecie. Jeżeli ten wpis kogoś uraził zawsze może poprosić moderatora o usunięcie.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 12:30

      dokladnie jurus tak jak piszesz : w demokracji mamy prawo wyrazac swoje zdanie, nawet jeli jest ono odmienne od wiekszosci. mozna sie z nim ( tym zdaniem) zgadzac lub nie wyrazajac swoje opinie, ale to co wy tutaj glosno administratorowi tego forum sugerujecie , czyli eliminacje mariano z uczestnictwa w tym forum to nic innego jak przywolywana przez ciebie trybuna ludu i to jeszcze gomulkowska. dokadnie tak jak pisalem a ty powtorzyles : „kto nie z nami ten przeciw nam” – znane haslo rewolucjonistow jakze ochoczo krzewione wlasnie w otwartym mikrofonie ( najwiekszym szkodniku polonii chicagowskiej, wylegarni pseudopatriotow ziejacych nienawiscia do rodakow tylko dlatego ze maja inne przekonania) i nieudolnie kopiowane tutaj, na tym forum. wy idziecie troche dalej – dla was odmienne zdanie jest rownoznaczne z wulgaryzmem 🙂 . ja nic innego nie slysze tylko ze uzywam wulgarnych slow, pytam wiec : ktore to slowa uzywane przez mariano wystepuja w slowniku z zaznaczeniem „wulg” . bardzo prosze o liste z przykladami……
      goraco pozdrawiam w piekny lipcowy poniedzialek…

      Reply this comment
      • Adam
        Adam 9 lipca, 2012, 13:03

        Piszesz Mariano o szacunku do Rodakow…..ty nie masz szacunku do samego siebie….. jak wiec mozesz miec do innych ????, kazddego czlowieka ktory ma odmienne zdanie ,poglady ,opinie niz ty regularnie mieszasz z blotem i ta jest ta twoja ”demokracja” ….brak kulturalnego miedzyludzkiego dialogu …tylko prymitywne krzykactwo nie wnoszace niczego pozytecznego i rzeczowego oprocz inwektyw i agresji .Pycha sie unosisz i ona przepelnia miare rozumu i podstawowej kultury nie wspominajac juz o codziennych wzajemnych relacjach miedzyludzkich .

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 13:55

          i kto to mowi 🙂 ty piszesz o mozliwosci odmiennego zdania? dajesz mi w koncu takie prawo? ja nie mieszam ciebie z blotem tylko twoje poglady, totalne niezrozumienie sustemu w jakim ktos robiac ci krzywde cie umiescil. zobacz pajacu ile ty sie naplules nt mojej osoby i dalej sie prujesz liczac na to ze pewnego dnia…..
          🙂

          Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 13:59

          jeszcze dodam ze dalem wam mundrusie szanse na kultutalne dialogi, 2 bite tygodnie 🙂 chcesz pare cytatow swojego kompana brunocostam do stana? 🙂
          ty matole lepiej sie wez za wychowywanie wlasnych dzieci, nie daj boze tez takiego gomulkowskiego postrzegania swiata dostana…. swoje ” dobre rady wujka barnaby” opublikuj w formie drukowanej, moze na kims to wrazenie zrobi, na mnie na pewno nie.
          p.s
          jak w koncu jest z tym ignorowaniem mojej osoby? dlugo jeszcze bedziesz tak obszekiwal mnie innym sugerujac pelna ignorancje?

          Reply this comment
          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 9 lipca, 2012, 15:26

            Boli Bruno ? 🙂 Boli? ale Bruno ma cie gleboko burku i zapomnial o tym czym jestes, ty niestety nie Boli? Jestes pajac i tyle.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 15:41

            kolejny o przeroscie wlasnego ego 🙂 tak, ty olewasz mariano, szczujac swoj kolejny nick koziolek na niego :-), tak jak adas zaraz uaktywni swoje anonymousy ewcie reszte pseudo bojowkek forumowych tworzac rodzine zwana ” wszyscy” 🙂
            zmykaj teraz bo mi glowe dzisiaj pajace zawracacie……

  9. yur
    yur 9 lipca, 2012, 12:42

    Czytaj M_I dokładniej, pisałem o moim wpisie do ewentualnego usunięcia. Wszystko do siebie bierzesz, po co nie masz innych zmartwień? Szanuj drugiego, jak siebie samego. Mogłem napisać Marianuś z Włoch podwarszawskich tak dla przykładu.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 12:52

      a co ja takiego do siebie wzialem? 🙂 taki dlugi tekst wypocilem a ty po raz kolejny nie zrozumiales jego sensu. moze to iz uzywalem slow „wy” tak, celowo „wy” gdyz ty tez sie zaliczasz do lusienkowcow bez wzgledu na to ze w jedym czy dwoch tematach masz odmienne zdanie.

      Reply this comment
  10. yur
    yur 9 lipca, 2012, 13:19

    M_I, nikt Cię nie chce wyeliminować, to ja pisałem o usunięciu mojego, mojego powtarzam wpisu nie Twojego. Twoje teksty są miodem na rany tej codziennej rzeczywistości tyle finezji, ten język miłością przepojony do wszystkich jeszcze na żadnym forum nie spotkałem, dlatego pisz, pisz, pisz…..
    PS. Nie wypociłeś tekstu tylko stworzyłeś arcydzieło literackie.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 9 lipca, 2012, 15:00

      jurus przeceniasz siebie i swoich kompanow. dzielo literackie dla was matoly bez szkoly? chlopie ty walisz byki jak dzieciak z podstawowki a o literatyrze marzysz?
      ja pisalem wam to wczesnie, na co wy kocmoluchy polonijne liczycie? wy myslicie ze macie licencje na opluwanie i szczucie polak na polaka? jak widac przeliczyliscie sie , ja nie musze nic ubierac w piekne slowka, dla takich zer jak wy mam zero szacunku. to slowo zreszta w waszych slownikach nie wystepuje. nie odpowiada wam mariano to wynocha na fora milosci lub udzielac sie z reszta oszolomow w otwartym mikrofonie, kto ci kaze sie tutaj meczyc? z kim ty jurus i oczym chcialbys popisac jak ty tumanie tylko kopiowac czyjes teksty potrafisz.
      smieszny jestes liczac na jakikolwiek jezyk milosci dla takich jak wy …..

      Reply this comment
  11. yur
    yur 14 lipca, 2012, 00:23

    … literatyrze marzysz? Czym ten błąd wytłumaczysz forumowy poprawiaczu?

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 06:12

      widzisz jurus, to kolejny przyklad na twoje otumanienie. to co podales – mam nadzieje ze widzisz blad w slowie „literarura” to klasyczna lterowka, to nie jest blad gramatyczny czy ortograficzny swiadczacy jak w wprzypadku twojej osoby o braku elementarnej znajomosci jezyka polskiego. i prosze ciebie – kto jak kto, ale ty nie poprawiaj nikogo , ty przynajmniej korespondencyjnie ze dwie klasy podstawowki skoncz 🙂

      Reply this comment
      • yur
        yur 14 lipca, 2012, 11:38

        ynteligencie, nie tłumacz.

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 13:56

          znow dziadzius pyskujesz zamiast sie slonecznym weekendem rozkoszowac

          Reply this comment
          • yur
            yur 14 lipca, 2012, 14:46

            Pada, 82˚F, zimno, zdjęcia obrabiam sąsiadowi z wycieczki po Polsce, przyznasz, że nie ma nic lepszego jak w między czasie luz i polewka.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 15:53

            wierz mi rysiu, sa w zyciu o wiele slodsze przyjemnosci niz obrabianie zdjec sasiada….

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 15:54

            oczywiscie mialo byc jurus nie rysiu ….zreszta z tego samego klubu chicagowskich geriatykow …

          • yur
            yur 14 lipca, 2012, 16:56

            M_I, jak można nie pomóc komuś kto się na tym nie zna?

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 19:55

            jezeli ty teksty wpisywane na tym forum zapisujesz sobie najpierw w notatniku 🙂 to az boje sie pomyslec jakiego kalibru jest z ciebie grafik komputerowy 🙂

          • yur
            yur 14 lipca, 2012, 20:20

            !!! Osoby nieznające tematu proszę o wyrozumiałość. Buda, nie szczekaj, ząbki szczoteczką potraktuj, nocnik nie zapomnij opróżnić i lulu dupku żołędny.Jak byś nie mógł zasnąć, dowal komuś, wiadomo że po tym masz kolorowe sny. Czekam na twoje następne wypociny.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 20:53

            Gdybys czekal to by ci tak cisnienie nie skakalo 🙂
            Wy razem z rysiem to sie matoly wykonczycie nerwowo 🙂

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*