Chicago. Policja ma trop ws. śmiertelnego potrącenia Gabrielle Drozdz

Policja z Lake Zurich (północo- zachodnie przedmieścia Chicago), gdzie 22 lipca została  śmiertelnie potrącona młoda Polka, ujawniła, że poszukuje samochodu marki GMC Safari lub  Chevy Astro Van. Ekspertom, po tygodniu, udało się ustalić model auta, które wjechało w idące poboczem trzy nastolatki.

fot. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej www.gabbydrozdz.com

Policjia wraz z ekspertami pracowała nad ustaleniem marki samochodu na podstawie znalezionych na miejscu tragedii drobnych części pojazdu. Ich analiza pozwoliła nie tylko na wskazanie poszukiwanych modeli, ale także ustalenie, że sprawca poruszał się autem wyprodukowanym między 1985 a 1994 rokiem.

– Uważamy to za bardzo pomocną informację, która zawęża nasze poszukiwania, ale ważną także dla wszystkich, którzy chcą nam pomóc w znalezieniu kierowcy pojazdu – mówił komendant policji Kevin Finlon.

Czytaj także: Policja nadal szuka sprawcy śmiertelnego potrącenia Polki

Świadkowie twierdzą, że w okolicy, gdzie doszło do wypadku widziany był o tej samej porze (ok. godz. 21.00) jasny samochód typu SUV jadący bez włączonych świateł. Komisarz Finlon potwierdził, że policja otrzymuje dużą ilość telefonów od osób chcących pomóc w poszukiwaniach, jednak nie potrafił ocenić szans na odnalezienie sprawcy w tydzień po zdarzeniu.

W dalszym ciągu aktualny jest jednak apel o pomoc. Kontakt z policją w Lake Zurch 1(847) 719 1690 w.6118

Rodzina wyznaczyła także nagrodę za pomocne informacje prowadzące do zatrzymania kierowcy. Na założone w tym celu  konto ciągle napływają wpłaty, stąd nie wiadomo na razie jaka będzie jej wysokość (wpłat można dokonywać w  banku  Chase: “Remembering Gabby Drozdz Fund,” 1289 S. Rand Road, Lake Zurich, Illinois, 60047, Attention: Andrea Kennedy).

Uroczystości pogrzebowe zapowiedziano na najbliższy piątek i sobotę. Więcej informacji na stronie: www.gabbydrozdz.com.

W miniony piątek około godz. 21.15  trzy idące poboczem dziewczęta,  Gabrielle i siostry Rosie i Vanessa Fitts, wracające z lokalnego letniego festynu, zostały potrącone przez rozpędzony samochód. 18-letnia Gabrielle Drozdz zmarła w kilkadziesiąt minut po przywiezieniu do szpitala. Rosie i Vanessa Fitts odniosły niegroźne obrażenia.

MB

Zobacz także: Młoda Polka śmiertelnie potrącona przez SUV. Policja szuka sprawcy

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*