Chicago otwiera podwoje

Chicago otwiera podwoje

Każdego roku przez jeden weekend w Chicago można zwiedzić budynki zwykle zamknięte dla turystów. 19 i 20 października odbędzie się kolejna edycja Open House Chicago. Ponad 350 ciekawych budynków w Wietrznym Mieście i na przedmieściach można odwiedzić zupełnie za darmo.

Bez biletów i karnetów wstępu – już wkrótce przez jeden weekend pasjonaci chicagowskiej historii i architektury będą mogli zaspokoić swoją ciekawość. Weekendowe zwiedzanie zamkniętych zwykle dla turystów budynków organizuje co roku Chicago Architecture Foundation. 19 i 20 października zwiedzający będą mogli podziwiać nieczynne na co dzień kościoły, hotele, teatry, fabryki i budynki mieszkalne – to niezwykła gratka dla wszystkich miłośników architektury, historii i Chicago.

W tym roku zwiedzić można ponad 350 obiektów znajdujących się w 30 chicagowskich dzielnicach i na bliskich przedmieściach. Open House Chicago jest jednym z największych tego typu wydarzeń na świecie. Wstęp do wszystkich budynków jest darmowy.

Dokładne informacje na temat udostępnionych dla zwiedzających budynków można znaleźć na stronie internetowej openhousechicago.org. Część budynków będzie dostępna tylko dla osób, które wcześniej zapiszą się na ich zwiedzanie.
(gd)

Na zdjęciu: Open House Chicago 2018
fot.Ewa Malcher

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*