Chicago. Oprah sprzedaje apartament. Za połowę ceny

O tym, że wbrew powszechnemu przekonaniu na nieruchomościach można jednak stracić, przekonała się sama królowa talk show. We wtorek Oprah Winfrey wystawiła na sprzedaż apartament nad jeziorem Michigan w Chicago. Cena: 2,8 mln dolarów, czyli połowa kwoty, jaką gwiazda zapłaciła za mieszkanie w 2006 roku.

fot. Vargas2040- Trulia.com/ Oprah Winfrey sprzedaje swój apartament za 2,8 mln dolarów

Znajdujący się na szóstym piętrze apartament, mający blisko 430 metrów kwadratowych powierzchni, 3 sypialnie, pięć łazienek, przestrony salon, okazałą kuchnię i pomieszczenie na wina, na sprzedaż wystawiony został we wtorek. Położony przy 199 East Lake Shore Dr. budynek z 1915 roku ma w sumie 11 kondygnacji i 13 apartamentów oraz prywatny parking.

Mieszkanie numer 6E Oprah Winfrey nabyła za 5,8 mln dolarów w 2006 roku, w czasie kiedy ceny nieruchomości znajdowały się na rekordowo wysokim poziomie. Królowa talk show nigdy jednak nie mieszkała przy 199 E Lake Shore Dr. Mające osiem pomieszczeń, luksusowe mieszkanie po raz pierwszy na sprzedaż wystawione zostało w 2008 roku. Wtedy Winfrey chciała dostać za nie 6 mln dol. Chętnych na kupno apartamentu jednak brakowało i w zeszłym roku można było wynająć go za bagatela 15 tys. dol. miesięcznie.

Rok po tym, jak Oprah Winfrey opuściła Chicago i zakończyła produkcję swojego popularnego talk show, mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż.  Większość czasu Winfrey, która poświęciła się własnej sieci telewizyjnej OWN, spędza ostatnio w Kalifornii i na Hawajach.

Gwiazda jest właścicielką kilku innych nieruchomości na terenie metropolii Chicago. Winrey ma m.in. duplex w dzielnicy Streeterville, domy w Elmwood Park i Merrillville w stanie Indiana. Główna rezydencja milionerki znajduje się w Montecito w Kalifornii. Winfrey okazałą posiadłość kupiła w 2001 roku za 50 milionów dolarów.

Zobacz zdjęcia apartamentu Oprah Winfrey

mp

 

Categories: Chicago, Polecamy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*