Chicago. Obama zbiera pieniądze na kampanię

Aż trzy wyborcze spotkania, z których dochód przeznaczony zostanie na kampanię wyborczą Baracka Obamy odbędą się w Wietrznym Mieście w najbliższy piątek.  Aby spotkać się z głową państwa w kameralnym gronie zapłacić trzeba blisko 36 tys. dolarów.  Prezydent przyleci do Chicago jutro po południu i spędzi noc w swym domu w dzielnicy Kenwood.

fot. Barack Obama's Photostream/Za spotkanie z prezydentem w Chicago zapłacić trzeba od tysiąca do blisko 36 tys. dol.

Pierwsze z trzech wyborczych spotkań zaplanowanych na piątek odbędzie się w Chicago Cultural Center przy 78 E. Washington o godzinie 17.00. Najtańszy bilet kosztuje tysiąc dolarów, najdroższy – 15 tys. Przedstawiciele sztabu wyborczego Obamy spodziewają się w sumie około 350 osób.

Zdecydowanie bardziej kameralny charakter będą miały dwa kolejne spotkania, które odbędą się w prywatnych domach sympatyków Demokraty. O 18.00 prezydent pojawi się w domu Chaka i Tracey Patterson, a o 19.30 w rezydencji Jima i Pauli Crown. Aby uścisnąć dłoń Baracka Obamy i zasiąść przy jednym stole zapłacić trzeba 35 800. Podczas pierwszego przyjęcia liczba gości nie przekroczy 55, a podczas drugiego 60.

Kim są gospodarze wyborczych spotkań z prezydentem Obamą? Chaka Patterson jest prawnikiem w jednej z renomowanych chicagowskich kancelarii, jego żona Tracey pracuje dla koncernu Accenture. Państwo Crown działają w branży finansowej, Jim Crown jest jednym z dyrektorów JP Morgan Chase  i od lat hojnie wspiera wyborczy fundusz Obamy.

Prezydent do rodzinnego miasta przyleci w piątek popołudniu. Według anonimowego przedstawiciela Białego Domu Barack Obama noc spędzie w swym domu w dzielnicy Kenwood.  Do Waszyngtonu wróci w sobotę około południa.

Fundusze na kampanię wyborczą Obamy 18 czerwca zbierać będzie w Chicago także wiceprezydent Joe Biden.  Pieniądze podobnie  trafią na konto Obama Victory Fund.

mp

Categories: Chicago, Wybory 2012

Comments

 1. mala
  mala 31 maja, 2012, 13:53

  niech sobie zbiera napewno odnas niedostanie ,ani $$$$ , ani glosow !!!!

  Reply this comment
  • stan
   stan 31 maja, 2012, 20:23

   „odnas” to znaczy od kogo? Od Ciebie i Twojej rodziny? Czy może jeszcze dodać przyjaciół? znajomych?
   „Odmnie” też nie dostanie, ale to nie znaczy, że „odnas” wszyscy nie damy.
   Ja tam nie rasista, ja wprost nie cierpię t rasizmu a od niego jedynie bardziej nie cierpię kolorowych…
   Bym miał, to bym dał.
   Nie mam to nie dam.
   Ale, za jedną gafę nie można tego sympatycznego skądinąd pana „presidenta” (jak to co poniektórzy piszą) pozbawiać od razu i $$$$ i głosów.
   Nie uchodzi.

   Reply this comment
 2. Don Kichot
  Don Kichot 31 maja, 2012, 15:13

  Polacy to przewrotny naród…. widać to jak na dłoni w Polsce.. Pewnie zagłosują na demokratów. Taka miłość ofiary do kata.

  Reply this comment
 3. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 31 maja, 2012, 19:02

  ciekawe gdzie sie rysiu podzial, bardzo jestem ciekawy w jaki sposob zawinili republikanie ze obama zblaznil sie na oczach swiata

  Reply this comment
  • stan
   stan 31 maja, 2012, 20:15

   no przecież prócz Obamy w White House sami zwolennicy „republiki”, toć to przeciez oni tę „obozową świnię śmiercionośną polską podłożyli” wykształconemu na Harawardzie prawnikowi.

   Reply this comment
 4. kicia
  kicia 1 czerwca, 2012, 07:51

  no wlasnie… rzeczywiscie zbiera, skad ma moj E-mail?- codziennie prosza o donacje, nawet chca 3 $

  Reply this comment
  • Stan
   Stan 3 czerwca, 2012, 08:00

   ja im podałem ( a właściciwe „udostpniłem”) za opłatą $2.50. Jak wyślwsz $3 zarobią 0,5,

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*