Chicago. Nowy pomysł na walkę z ulicznymi gangami

4 mln dolarów władze Chicago chcą przeznaczyć na wyburzanie opuszczonych budynków, które stały się kryjówkami ulicznych gangów. O nowym planie walki z przestępczością zorganizowaną poinformował podczas konferencji prasowej burmistrz Rahm Emanuel.

fot. Rahm Emanuel's official Facebook Page/ Rahm Emanuel i szef policji Garry McCarthy

„Czy to w opuszczonych budynkach, sklepach z alkoholem czy w ciemnych zaułkach – gdziekolwiek chcecie się ukryć, dla was – członkowie ulicznych gangów – mam jedną wiadomość: w Chicago nie ma dla was miejsca” – mówił stanowczym tonem burmistrz Wietrznego Miasta podczas konferencji prasowej zwołanej w poniedziałek wraz z przedstawicielami policji oraz społeczności z południowej części miasta, najbardziej dotkniętej przestępczą działalnością gangów.

Rahm Emanuela poinformował, że na wyburzanie pustostanów będących siedliskiem narkotykowych dealerów i ulicznych gangsterów, miasto przeznaczy 4 mln dolarów. Zrównanych z ziemia lub zaplombowanych zostanie w sumie około 200 budynków, głównie w południowej i zachodniej części miasta. Pustostany są wykorzystywane przez przestępców jako przechowalnie broni i narkotyków. Często dochodzi w nich także do porachunków pomiędzy konkurującymi grupami.

Pod lupę policjantów trafia także osiedlowe sklepy, w szczególności punkty sprzedaży alkoholu, w których często spotykają się członkowie gangów.

Zobacz także: Plaga opuszczonych domów w amerykańskich miastach

mp

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 12:13

    coz innego mogl wymyslic demokratyczny burmistrz – wydac 4 miliony podatnikow pieniedzy. a mogl te dziury sprzedac za pol ceny wtedy do kasy wpadloby pare groszy lub nawet oddac za jednego dolara, nie dosc ze miasto nie wydaloby centa, to jeszcze mialoby jakis dochod z przyszlych nabywcow .
    klasyka demokraty – rozpieprzac czyjes pieniadze, dlatego to chicago ledwo zipie….

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 10 lipca, 2012, 23:06

      jak to samo pisalem na temat Detroit to sie z tego wysmiales, a teraz odnosnie Chicago kradniesz moj pomysl.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 23:22

        sorka, nie wiedzialem ze twoim pomyslem jest sprzedanie czegos na pol ceny 🙂
        jak bede mial chwile to zerkne wstecz co takiego ty znow wypociles w watku o michigan

        Reply this comment
      • Bruno_Rumuno
        Bruno_Rumuno 10 lipca, 2012, 23:40

        zgadza sie klim 🙂 maniek sie uczy na tym Forum od innych, kopiarz czy kopista? 🙂

        Reply this comment
  2. kamil
    kamil 10 lipca, 2012, 12:23

    A kto to kupi!!!??? Wez sie Mariano przejedz w okolice 83 i Cottage Grove, a potem uprawiaj typowa republikanska propagande.
    Widac czlowieku, ze ty nie masz pojecia jak wyglada poludnie albo zachod Chicago. Bialy czlowiek omija te okolice szerokim lukiem. Kto ma niby kupic te rudery i za ile? Kto ma sie tam przeprowadzic albo jakie biznesy otworzyc? Powiedz bo jakos nie widze jak by to mialo niby dzialac.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 12:39

      czy chcesz powiedziec ze tam nie ma zadnych biznesow? tam sa potezne place parkingowe, hale i powierzchnie magazynowe tez.oczywiscie ze za drutami ale i cena jest inna. oczywiscie nie ma tam miejsca na kupno domu dla bialego czlowieka ale nie rob z tego totalnej dzungli. na wszystko znajdzie sie nabywca, to tylko kwestia ceny. ja mam republikanskie podejcie jak cholera – nie godze sie zeby podatnikow pieniadze byly przeznaczane na budowe domow dla czarnych nierobow gdzie inni musza to kupowac , ani na takie „genialne” rozwiazania . 4 miliony to zart, jak zaraz dorwa sie do zlobu kontraktorskie pociotki wspolpracujace z miastem zrobi sie z tego 8 mln. lepiej te pieniadze przeznaczyc na jedzenie dla idz biednych dzieci i prezerwatywy zeby ich liczebnosc malala. a ty mozesz jesli chcesz przyklaskiwac takim geniuszom z ich pomyslami, jutro podniosa ci cene stickerow na samochod o pare dolarow a pojutrze wprowadza ekstra podatek za widok z okna na zachodnia strone.

      Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 10 lipca, 2012, 13:19

      Pamietaj kamil, czarus ci powie – nie wazne co ale ci powie.
      Dzisiaj czarus chce przeznaczac pieniadze podatnikow dla biednych dzieci, a jutro bedzie opisywac wszystkim, jak to on utrzymuje biedne (czytaj czarne) dzieci. Czarus sie nawet doczytal w powyzszym artykule, ze on jest sponsorem „domow dla czarnych nierobow”.
      Ja osobiscie jestem ciekaw, co jutro wymysli nasz geniusz, LOL.

      Reply this comment
      • yur
        yur 10 lipca, 2012, 13:41

        Rysiu, a czaruś to taka „Matka Teresa”?

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 10 lipca, 2012, 15:02

          Najwyrazniej, LOL.
          Nie zdziwie sie, jak niedlugo Czarus bedzie pisac o tym, ze jest wlascicielem i mocodawca w Dunkin Dunuts albo McDonaldzie, gdzie pewnego razu zatrzymal sie laskawie na kubek kawy i zaplacil swoja krwawo zdobyta pieciodolarowka.

          Reply this comment
        • Anonymous
          Anonymous 15 lipca, 2012, 10:17

          Ha. Ha dobre to jest
          No yurus rozsmieszyles mnie

          Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 14:33

        rysiu, nie piesz w nerwach bo zaczynasz kolejny raz perfidnie ( jak z fox news) klamac. ja nigdzie w artykule sie nie doczytalem o czarnych nierobach, tylko wielokrotnie na tym forum to podnosilem , ze ludzie ktorzy pracuja musza robic na siebie i na czarnych nierobow ktorych ty za swoich braci uwazasz ja za gangrene tego kraju. czytaj ze zrozumieniem i nie w nerwach. druga sprawa – wyraznie pisze o biednych dzieciach ze lepiej TE – TE ( widzisz tumanie to slowo) pieniadze czyli owe 4 mln dolarow przeznaczyc na te dzieci. ty oczywiscie wolisz zeby te 4 miliony trafily do firm kontraktorskich ( nie musze dodawac ze unijnych) mafijnie powiazanych z miastem chicago i dojace to miasto – czyli nas placacych tu podatki , na maksa. to nawet dziecko widzi ze nawet nawalony bimbrem analityk nie wpadnie na pomysl aby w ramach walki z gangami rudery wyburzyc 🙂 to tylko i wylacznie chodzi o jedno w tym skorumpowanym do cna miescie – chodzi o przewalenie kasy miedzy swoich . a wy jak te indory tylko gegacie i lbami machacie jaki to geniusz nasz demokratyczny burmistrz 🙂 . geniusz, za kilka lat zapewne zamieni w celi boskiego blago

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 10 lipca, 2012, 14:58

          Jak zwykle worasie piszesz bzdury uslyszane w kolejce po kielbase z czosnkiem. I nie musze dodawac, ze ponownie wyszedl z tego belkot na miare wora herbacianego.
          Kazda firma kontraktorska moze brac prace z miasta Chicago – unijna czy nieunijna, nie ma roznicy. Obowiazuja pewne prawa o ktorych ty najwyrazniej nie masz pojecia. I jednym z nich, najwazniejszym jest tzw prevailing wage – nie bede cie znowu publicznie maltretowal wiedza i poprostu ci proponuje uzyc wyszukiwarki internetowej. Jak sie poduczysz to wroc i pochwal sie nabyta wiedza. Poza tym firmy kontraktorskie dostaja pieniadze za wykonana prace, co najwyrazniej w twojej pustej czaszce w jakis magiczny sposob przeistoczylo sie mafijne powiazania. Jest wiele jeszcze innych wspolczynnikow, ktore zachodza podczas planowania i wykonywania tychze robot, ale to za wysoka pilka dla worasa, takze oszczedze ci ZNOWU wstydu i nawet nie bede pisac na ten temat.
          Oczywiscie kazdy w miare inteligetny czlowiek wie, ze jako podatnik moze to wszystko ogladnac (caly proces) albo uzyc tzw prawa Freedom of Information Request. Ty worasie najwyrazniej wolisz ponownie wyjsc na glupka ze swoja „wiedza”.

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 15:30

            widac ze twoja wiedza na temat kontraktow z miastem zaczerpnieta jest z ich strony internetowej 🙂 jak ty mozesz sie nawet tak osmieszac ludzac sie tym , i glosno to twierdzic ze miasto daje rowne szanse dla wszystkich firm 🙂 ty gosciu chyba ze swoejgo bejsmentu nie wychodzisz albo wiedze ze swojej wikipedii ( 🙂 ) czerpiesz . to ja moge dokladnie tak samo powiedzic : co ci zal doopsko sciska ze romney jest milionerem, ty tez nim zostan , to kraj rownych szans i mozliwosci 🙂 rozumiem ze ty nie chcesz, ty wolisz do konca zycia buffowac podlogi w jewelu niz tasowac kilka milionow dziennie…. widocznie dziesiatki tysiecy chicagowskich kontraktorow rowniez woli male dlubaninki brac niz tluste roboty z pewnymi pieniedzmi od miasta…. tak, rysiu, wszyscy to lykaja, wszyscy tacy jak ty…..
            szkoda ze slowa o skorumpowanym demokratycznym miescie nie wspomniales, tak cos o tym zaslyszalem stojac w kolejce po kielbase i cebule. dobrze ze przynajmniej z jednego sie oszucie wyleczyles szybciutko – z fox news i zenady typu ” unia chroni klase srednia ” 🙂

          • Rysiu
            Rysiu 10 lipca, 2012, 16:04

            I znowu belkot wora herbacianego – Czarusia.
            Nikt oprocz ciebie na tym portalu nigdy nie pisal o tym, ze zazdrosci Mitt Robme jego fortuny. Tylko ty i wylacznie ty worasie masz jakas obsesje na ten temat.
            I najwyrazniej nie odrobiles zadania domowego, czyzby nie nadawali takich wiadomosci na Fox News? Co sie dzieje Czarus, nie potrafisz uzyc kciukow do odnalezienia wiedzy? Nikt nie pisal worasie o tym, ze „unia chroni klase srednia” i dlatego napisze ci jeszcze raz, drukowanymi literkami: Unia tworzy klase srednia – zapisz to sobie na czole.
            Ale najlepsze w tym belkocie to, ze teraz ja „buffuje podlogi w Jewel”, LOL. Czyzby moja tokarka sie zepsula? LOL. No tak rysuneczek musi byc 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 21:09

            spodobalo ci sie slowko „belkot” – uzywaj ile chcesz, jest wlasnoscia wspolna ( jak w socjalizmie 🙂 ) , nie bede ci zadawal pytania tak czesto zadawanego innym pustakom tego forum czyli od kiedy na forum zaczales go uzywac gdyz moze to byc jedno z tych pytan ktore nie lubisz- ponizej pasa :-). jesli jednak zdecydowales sie na uzywanie tego pieknego okreslenia jakim jest „belkot” rob to subtelnie, z umiarem. ty go w jednym zdaniu zbeszczesciles wymieniajac bodajze trzykrotnie . az sie boje pomyslec ze slowo belkot podzieli los trzepanych w kolko jak u otepialego czlowieka ze znajomoscia podstawowych 144 slow takich perelek jak wor herbaciany ( sredni 2 razy w zdaniu ale w kazdym poscie ) buhaha – zawsze gdy nerwy puszczaja, lol- wtedy gdy „zatkaokakao”. to slowem wstepu….
            ja nigdzie nie napisale o zazdrosci do romneya – ja napisalem ze ci zal doopsko sciska ze on ma tyle kasy a ty jestes golasem ze slodkimi haselkami ktorych wszystkich nimi karmisz . jesli jednak napisalem ze mu zazdroscisz, zacytuj prosze… jak widzisz znow lzesz jak pies…
            co do zlotych mysli nt unii cofnj swoje wypociny sprzed kilku miesiecy – unia chroni srednia – to sa twoje slowa, a jesli terz dodajesz kolejny belkot zalosnej – powaznie zalosnej propagandy unijnej ze unia TWORZY klase srednia oznacza ze sorka – ale jestes deblilem. ostatnio uciekales od drazliwego tematu gm- tam pokazano jak unia utworzyla klase srednia: rozpieprzyli cala kase gdy bylo pusciutko w sejfie polecieli firmowym odrzutowcem ( to nawet twoj cnn pokazywal) prosic o pozyczke. dostali , ale najpierw unii lapy przycieto i skonczylo sie rumakowanie pasibrzuchow dla ktorych ty rysiu jestes zwyklym parobasem. z tego co ty tutaj mowisz widac ze jestes oczadzony do kosci, ty jestes zwyklym robolem zolnierzykiem, zadnej funkcji w unii nie mozesz pelnic gdyz widac ze jestes za tepy nawet na to.to tak na zakonczenie zeby nie rozwijac czy buffujesz podlog czy stoisz przy tokarce. tyrasz na 3 szychty wiec w garniturku d pracy nie jezdzisz wiec nie wiem z czego sie tak ryjesz czytajac o buffowaniu podlog- chyba zadna praca nie hanbi?
            ale najlepszy rysiowy teks dzisiejszego dnia byl o otwrtosci miasta chicago na wszelkich kontraktorow takze poza unijnych 🙂 🙂 🙂 ty stary nie masz BLADEGO pojecia o czym chialbys pisac – prawie jak jurus, on to w ogole we mgle podaza 🙂

          • Rysiu
            Rysiu 10 lipca, 2012, 21:53

            Choroba umyslowa dla pacjenta – pacjenta jest niechoroba. Tego nie mozna w zaden sposob wytlumaczyc pacjentowi, ze on/ona jest chory/a. Tutaj nie potrzeba lekarza, to jest widoczne. Mnie malo co obchodzi na czym to polega, czym mozna to leczyc, jak na to reagowac, jak sie zachowac, czy mozna sie smiac, itp. I wedlug mojego kumpla, psychiatry, nalezy zachowac spokoj, czyli nie draznic. na moje pytanie: czy to jest uleczalne? Moj kolega odpowiedzial: Ja jako lekarz, przepisujac leki, potrafie tylko zniwelowac skutki choroby…

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 22:26

            „tak dobrze zarlo i zdechlo” 🙂
            tylko tyle z siebie wykrztusiles rysiu, na dobranoc historyjka o lekarzu psychiatrze…jakze to przekonujace jest….

          • Rysiu
            Rysiu 10 lipca, 2012, 23:19

            Najwyrazniej pacjent zareagowal…
            Malutki problem, jak podac lekarstwo? LOL.
            I rusyneczek 🙂

        • ciekawy
          ciekawy 10 lipca, 2012, 21:41

          czarus cebrzyku uzywaj „terz „bo ci sie pewnie kojarzy talerz z kosteczkami co uzebrasz na tym forum „tez” :)gdzie ty tluku konczyles szkoly? 🙂

          Reply this comment
    • yur
      yur 10 lipca, 2012, 13:38

      kamil podzielam twoje zdanie, nikt nie otworzy żadnej działalności po jakiejś plombie między ruderami. Rejon slumsów umrze śmiercią naturalną, przyjedzie spych wyrówna wszystko, powstanie nowe osiedle, centrum handlowe coś, gdzie ludzie zaczną z tego korzystać. Takie zmiany widzę rejony zapyziałe zmieniają się na korzyść. Zaznaczam nie ma tu budynków dla nierobów!!! Każdy buduje za swoje.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 14:22

        jurus ty nie wiesz co piszesz – przeczysz sam sobie: zgadzasz sie ze nikt w takiej okolicy nie otworzy biznesu ale przyjdzie spychacz, zrowna z ziemia i powstanie centrum handlowe 🙂
        kolejny demokrata z koziej wolki 🙂

        Reply this comment
        • yur
          yur 10 lipca, 2012, 15:04

          M_I w plombie, nie okolicy, niekoniecznie centrum handlowe, czy osiedle, centrum użytkowe. Nie wyrywaj słów z kontekstu, nie przymilaj się też temu jurus, bo to już zakrawa na zboczenie psychiczne albo brak kultury, tej naszej forumowej gdzie wszyscy mają szacunek do nicka.

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 16:24

            o jakim wyrwaniu slow z kontekstu ty mowisz? ty najwyraznie nie rozumiesz ze centrum handlowe to wlasnie jest biznes , jesli nie wskaz ktore slowo wyrawlem z jakiego kontekstu 🙂
            a juz najlepiej to sie udales z brakiem kultury forumowej i szacunku do nicka 🙂 czy ty jurus czytasz sam siebie czasami ???? :-):-)

          • yur
            yur 10 lipca, 2012, 17:08

            M_I, „ty najwyraźniej nie rozumiesz ze centrum handlowe to właśnie jest biznes” riposta-gdy bym nie wiedział to napisałem- w plombie, nie okolicy, niekoniecznie centrum handlowe, czy osiedle, centrum użytkowe to wszystko zaliczam do biznesu.I teraz przyzwolenie na twoje odzywki, jak to się mówi lepiej dowalić komuś na forum niż np. żonie która jest akurat w zasięgu ręki. Pisz, pisz pisz…..jeśli kultura i szacunek Ci obce to HCD.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 17:54

            co ty teraz tluczku chces sie moja zona wykrecac. przeczytaj debilu swoj wpis ze jestes za a nawet przeciw, ty chcialbys poszczekac tyle ze jak zwykle temat jest ci obcy. i jeszcze ze ja mam ci dowalac 🙂 ty za cienki jestes zeby na jakies pyskowki nie przeceniaj sie wiec

          • yur
            yur 10 lipca, 2012, 22:09

            M_I podzielam, jednak opinię pozostałych na tfój temat. Jestem też pełen nadziei, że co myśli twoja głowa zamieni w kryształowe słowa.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 22:25

            tfój czu muj – ..jakie to ma znaczenie 🙂

          • yur
            yur 11 lipca, 2012, 00:13

            Żadnego, ja się bawię, a Ty masz zajęcie i o to mi chodzi. Upuszczanie agresji co, by w domu zdrowsi byli.

          • ciekawy
            ciekawy 11 lipca, 2012, 01:38

            cytat z czarusia „a jesli terz dodajesz kolejny belkot” matole uczysz innych poprawnej pisowni a sam walisz byki cebrzyku i jeszcze kradniesz cale teksty i dokladnie je kopiujesz nieuk i zlodziej 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 06:42

            jurus debilu brniesz dalej nie widzac jakiego paskudnego byka walnales 🙂

          • ciekawy
            ciekawy 11 lipca, 2012, 08:14

            masz obsesje na „jurusia” ?? nie moja wina ze masz malego jurusia :)czarus ja nie your /tumanie ty nie widzisz jakie byki walisz ;)ortografia sie czarus klania /

          • yur
            yur 11 lipca, 2012, 11:26

            Ciekawy przypadek podejmujący dyskusję z debilami, tłukami, pacanami, burkami, pustakami komentując jakieś wypociny.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 13:36

            jurus 🙂 jaka dyskusje …..:-)
            po drugie chyba twoj starczy umysl zapomnial ze to ty miales mnie ignorowac i o to do innych apelowales, a ja wielokrotnie rownie to samo wszystkim tutejszym tluczkom proponowalem : ignorowac mariano, ja sobie sam do siebie bede pisal…. jak zwykle zrobiles z geby cholewe bo dalej szczekasz….

          • yur
            yur 11 lipca, 2012, 14:51

            M_I, ignorancie, czytaj i wyciągaj wnioski, bez Ciebie nie było by takiej polewki. Pisz, pisz, pisz……

  3. Bartek
    Bartek 10 lipca, 2012, 14:06

    te Chicago to juz jest taka dziura ze w pale sie nie miesci.

    Reply this comment
  4. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 21:20

    taki powazny temat zostal jak zwykle zbesztany ….
    podsumowujac:
    nawet ujarany ziolami, ochlany ruskim bimbrem analityk nie wpadnie na taki genialny pomysl walki z gangami jak wyburzanie starych domow .
    mozna kochac demkratow ale nie mozna byc az tak oczadzialym zeby kupowac takie brednie

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 10 lipca, 2012, 22:27

      Wskaz worasie jednego analityka, ktory sie z toba zgadza.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 10 lipca, 2012, 23:26

        to nie ze mna maja sie analitycy zgadzac tylko z twoimi demokratycznymi wodzami, bo to co wyczyniaja na mile smierdzi klasyczna korupcja .
        przeceniasz mnie sadzac ze analitycy zajmuja sie moja osoba :-). ale gdy sie o tym dowiem, dostaniesz odowiedz ktory z nich sie zgadza ktory nie, sadze jednak ze nie bedzie to takie latwe z uwagi na to czyms sie zajmuja analitycy- doksztalc sie rysiu, pogoogluj co takiego robi analityk ( tylko gdy od myslenia dostaniesz migrenowych objawow – przerwij czytanie )

        Reply this comment
        • Rysiu
          Rysiu 11 lipca, 2012, 00:03

          Czyli jest to jedynie wymysl twojej wyobrazni?
          I wedlug twojej teorii ja mam wodzow demokratycznych z korupcja, OK. Teraz wszystko wiem i ide spac, LOL.

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 06:43

            dogooglowales czym sie zajmuja analitycy?

          • Rysiu
            Rysiu 13 lipca, 2012, 09:24

            LOL.
            Tutaj nie trzeba uzywac wyszukiwarki, wedlug teorii geniusza Czarusia:
            „nawet ujarany ziolami, ochlany ruskim bimbrem analityk nie wpadnie na taki genialny pomysl walki z gangami jak wyburzanie starych domow .”

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 13 lipca, 2012, 10:07

            jak zwykle – nerwy puszczaja zaczyna sie rysiowe lolowanie i buhahowanie…
            gdzie ty w moim cytacie widzisz jakakolwiek definicje slowa „analityk” mozesz wskazac swoim brudnym paluchem

          • Rysiu
            Rysiu 13 lipca, 2012, 11:25

            No wiec o co worasie tobie chodzi?
            Uzywasz slowa, ktorego znaczenia nie znasz czy moze chcialbys sie dowiedziec, jak takie slowo uzywac?
            „Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt.” Abraham Lincoln.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 13 lipca, 2012, 12:31

            takie prymitywne odkrecanie kotka ogonkiem to moze na tobie trenuja , mnie na takie plewy nie wezmiesz…. zamiast kopiowac cytaty sprawdz w slownikach znaczenia slow ktorych chcesz uzywac, w przeciwnym razie wychodzisz na takiego wlasnie patafiana co probuje teraz roznych oberkow zeby wybrnac z kupy w ktora wdepnal.

    • Anonymous
      Anonymous 15 lipca, 2012, 10:40

      No no i kto to mowi ze powazny temat zostal zbesztany
      I jak zwykle przez mariano
      Ty czlowieku idz sie leczyc
      Ty masz rozdwojenie swojej jazni czy jakos tam
      Ty sam niszesz i nie wiesz co

      Reply this comment
  5. Bruno_Rumuno
    Bruno_Rumuno 11 lipca, 2012, 08:53

    Co dziennie to samo 🙁 Juz nie chce sie nawet ‚wchodzic’ na Portal. Chory typ 🙂

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 11:25

      po pierwsze gminny poeto codziennie pisze sie razem
      po drugie czy ktos ciebie tutaj zaprasza na ten portal? nie podoba sie to wynocha, jakze to jest proste
      po trzecie – czy chcesz kilka swoich cytatow z okresu gdy mnie nie bylo na tym portalu? 🙂 akurat ty to nie powinienes nosa z budy wychylac….

      Reply this comment
      • ciekawy
        ciekawy 11 lipca, 2012, 12:19

        a po czwarte to uczyl marcin marcinka a sam glupi jak…. czarus ortografia sie klania terz pisze sie prze z z kropka ..kropka tumanie 🙂

        Reply this comment
        • yur
          yur 11 lipca, 2012, 13:08

          ciekawy. Jak ktoś ma zęby z przodu, też, czy terz jednakowo brzmi jak nie ma czcionki polskiej to, jak ma się pochwalić nową szczęką?

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 13:39

            jurus 🙂 🙂 🙂
            napisz spokojnie co ci siedzi w glowie… 🙂 zeby z przodu? a ty widziales kiedys zeby z tylu? moze i widziales…. 🙂

          • yur
            yur 11 lipca, 2012, 14:38

            M_I.
            Nie wiedziałeś o bocznych? Dla Ciebie to trudne. Pochwaliłeś się znajomością, ząb mądrości nie wyrósł? Sprawdź tylko nie z tyłu. Zeby nie było z przodu. Wiem, wiem, język polski trudna dla Ciebie sprawa, nie przejmuj się, każdy się nauczył. Pisz, pisz, pisz……. i nie znęcaj się nad słabszymi, prawdziwy mężczyzna ich broni.

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 11 lipca, 2012, 17:18

            przez chwile cie rozumialem, pozniej znow cos pomerdales…. tak wiec sa zeby z przodu, z tylu i z boku tak? te z boku to wyrastaja tak horyzontalnie , w tym samym kierunku co cwieki w twojej kolczatce tak?
            jurus jestes wielki , teraz dzieki tobie zaczalem chlonac wiedze jak nigdy dotad, odpowiedz jak to jest z tymi zebami. po prostu cytujac: pisz,pisz,pisz….

          • yur
            yur 11 lipca, 2012, 23:05

            M_I przerastasz mnie swoim intelektem, nie widzę powodu, żeby Ci dorównać.

      • Bruno_Rumuno
        Bruno_Rumuno 11 lipca, 2012, 13:43

        tak tez zrobie, zostawiajac bude tobie 🙂

        Reply this comment
  6. biba aloha
    biba aloha 14 lipca, 2012, 21:09

    ale bredzisz czlowieku(mariano ) siedze w tym biznesie kilka lat kto ci kupi dom na south chcicago nawet za pol ceny , o czym wy ludzie piszecie ?
    Bardzo dobry pomysl.

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 21:42

      a w jakim Byznesie 🙂 ty robisz? „kupic domek-sprzedac domek llc”? jesli tak to tam nie zarobisz, ale chyba nie o domki chodzi burmistrzowi tylko o opustoszale stare zaklady . ale moze sie myle. na pewno sie myle….
      a jesli jestes z TEGO bYznesu co kupuja domki i sprzedaja to musisz jeszcze troche pokory nabrac i cignac dalej ten woz, gdyz ja mam znajomego co robi wlasnie w TYM bYznesie i wlasnie TAM – na poludniu i polnocy indiany i zarabia slodkie pieniadze od wielu juz lat.

      Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 21:45

      a swoja droga gdyby burmistrz przed wybrzeniem tego syfu ( a juz to zaczeli robic/ dal ogloszenie ze chce to sprzedac po np 1 tys dolarow glowe sobie daje obciac ze znalezliby sie chetni, nawet gdyby warunkiem bylo wlasnie wyburzenie nieruchomosci na danym terenie. ale nie, zbankrutowane miasto wydalo kilka milionow…

      Reply this comment
      • Rysiu
        Rysiu 14 lipca, 2012, 22:30

        LOL.
        Miasto przeznaczylo 4 mln dolarow na wyburzenie 200 budynkow, czyli srednio $20000 od budynku. Czarus glowe daje sobie obciac, ze sa chetni do wykonania tej roboty za $1000. Gdzie ty ich Czarus znajdziesz, w Chinach?

        Reply this comment
        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 14 lipca, 2012, 22:51

          ile miasto ostatecznie wyda to sie rysiu okaze. obama tez mial wydac z uchwalonych przez busha 700bln a wydal 3 razy wiecej ….

          Reply this comment
          • Rysiu
            Rysiu 15 lipca, 2012, 07:38

            LOL.
            Ile jeszcze razy ty Czarus sie zblaznisz, to sie okaze…

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 15 lipca, 2012, 08:42

            zatkaokakao ? 🙂

  7. biba aloha
    biba aloha 15 lipca, 2012, 09:03

    czlowieku sa dzialki po 200$ i nikt tego nie kupuje,nie wierz o czym mowisz ,nie masz pojecia co wiozie sie z posiadaniem dzialki lub innego gruntu ,budynku,itd.

    to nie polska ze kupisz i stoi sobie przez lata.

    Masz blade pojecie o wszystkim!!!

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 15 lipca, 2012, 12:09

      a z czym sie wiaze posiadanie dzialki za $200 ? 🙂
      osiwec mnie to moze sie wystrasze, pozniej daj link gdzie mozna na poludniu chicago kupic te dzialki po $200…

      Reply this comment
  8. biba aloha
    biba aloha 15 lipca, 2012, 09:05

    tak dla waszych infrormacji wyburzenie sredniego domu wraz z fundamentami kosztuje jakies 7000-8000$ .

    Reply this comment
    • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 15 lipca, 2012, 12:12

      pojawila sie i hafciareczka siedmiu nickow dzisiaj pod anonymous ( trafny nick :-)), oczywiscie jedynie jakie widac wpisy psychola polonijnego to wpisy o lub do ….mariano 🙂
      coz za wklad w jakosc tego forum 🙂
      wynocha gesi pasac ze swoim adasiem pomioty lusienkowe

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*