Chicago. Nie było wideokonferencji z J.Kaczyńskim. Sabotaż?

Organizatorzy widokonferencji z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nie mają wątpliwości: „to był sabotaż”. Transmisja, do której miało dojść w niedzielę w salach parafialnych dwóch polonijnych kościołów, nie miała dźwięku. Nie zadziałały też niezależne łącza, dzierżawione od dwóch operatorów, choć jeszcze na parę minut przed przekazem, w czasie próby, wszystko było w porządku.

Nie doszło do wideokonferencji J.Kaczyńskiego z amerykańską Polonią

Jak powiedział naszemu portalowi odpowiedzialny za chicagowską część spotkania  Dariusz Olszewski ze Stowarzyszenia Solidarność Walcząca, to w Warszawie doszło do zablokowania sygnału.  – Ktoś ich zablokował, co w dzisiejszych czasach nie jest trudne. Nawet kiedy dzwoniliśmy na telefony komórkowe do Warszawy, do studia Gazety Polskiej słyszeliśmy w słuchawce niemiecki  marsz – relacjonuje Olszewski.

Zapasowe połączenie skype’owe także nie mogło dojść do skutku, ponieważ w studiu w Polsce, gdzie przebywał Jarosław Kaczyński, zawiesiło się połączenie internetowe.

W efekcie tych technicznych trudności, zgromadzeni w dwóch salach parafialnych w kościołach w Chicago mogli przez chwilę oglądać prezesa PiS, ale bez dźwięku.

Początkowo sądzono, że uda się przywrócić właściwą jakość połączenia. W oczekiwaniu na usunięcie usterek proboszcz parafii pw.św. Ferdynanda w Chicago zaproponował wspólne odmówienie modlitwy. 

Po godzinie poinformowano jednak zebranych (około 500 osób w Chicago i około 800 w Toronto), że wideokonferencja nie dojdzie do skutku.

Dariusz Olaszewski przyznaje, że zwrócił uwagę jednej z osób na sali, by nie nagrywała telefonem komórkowym tego co dzieje się w środku. – Informowaliśmy wcześniej, że nie ma nagrywania ani filmowania w trakcie spotkania – mówi Olszewski.

Przyznaje także, że zapowiadana wideokonferencja z Jarosławem Kaczyńskim stała się okazją do uaktywnienia się „lokalnych bojówek”.  – Za wycieraczki samochodów włożono ulotki podpisane przez Front Wyzwolenia Ojczyzny z odezwą do robotników, chłopów i młodzieży wzywającą do walki z żydo-komuną. – Udało się nam je pozbierać, a ja zaapelowałem na początku spotkania, by nie wykorzystywać takich okazji do akcji prowokacyjnych – opowiada Dariusz Olszewski.

Pytany o to, czy będzie kolejna widokonferencja, wyraża wątpliwość : – Gdyby po raz kolejny nie udało się nam połączyć, nie wyglądałoby to poważnie.

MB (Inf.wł.)

Categories: Chicago, Polecamy

Comments

  1. yur
    yur 26 września, 2011, 11:15
  2. Malgorzata
    Malgorzata 26 września, 2011, 11:29

    Po prostu wszyscy czychają na głos Kaczyńskiego! To można ze śmiechu paść,gdy czyta się takie artykuły.A kimże jest ten Kaczyński,żeby na niego robić jakieś „zamachy? To nic innego jak wielki bufon,z przerośniętym ego(inaczej nie może być,przy takim wzroście),samozwańczy wyzwoliciel Polaków(hahahaha),w ogóle facet, bez którego nie mozna żyć(i oglądac tv,bo ciagle trzeba słyszec co Kaczyński zrobił lub powiedział danego dnia,jak jakis król….). Nie wierze w żaden sabotaż,bo mam wrażenie,że to oni sami zrobili cos takiego aby własnie tak wyglądało.Aby luzie mysleli,na obczyźnie,ze u nas rzeczywiście Kaczyński jest biednym prześladowanym i koniecznie trzeba mu pomóc.Ale zareczam ,że tak nie jest.Kaczyński to wyrachowany i na pewno nie nie winny gość.Jest przebiegły i sprytny,i sam tworzy w okół siebie taka atmosfere,aby inni myśleli,że to on jest najbardziej poszkodowanym. A tak na marginesie,może za takie wideokonferencje powinni brac się profesjonaliści,którzy potrafią to robic,a nie jakies kółka parafialne?

    Reply this comment
  3. hanna sawacka
    hanna sawacka 26 września, 2011, 11:59

    Sama widzisz jaki kabaret ,na szczescie wkrotce sie skoczy))Malgosiu))

    Reply this comment
    • Malgorzata
      Malgorzata 26 września, 2011, 13:02

      Niestety,mam wrażenie że to tak szybko nie nastąpi.Jeszcze pan Kaczyński i jego „świta”będą nas raczyć swoim towarzystwem.

      Reply this comment
  4. grabarz cmentarny
    grabarz cmentarny 26 września, 2011, 17:51

    Rozczulone stare rozpaduwy z PRL-u! Rozsądna osoba nie będzie zwracać uwagę na Kaczyńskiego, a tym bardziej na jego plugawy bełkot komunistyczny. Jeżeli Kaczyński jest obiektem zainteresowania przez kwoki które ze wściekłością obnażają się „raczeniem” ze strony Kaczyńskiego i jego świty, wówczas taki scenariusz wywołuje u debila Kaczyńskiego i jego całej świty chęć do tworzenia publicznych wystąpień. Jeżeli Kaczyński pozostał by obiektem bezinteresownym przez publiczność, wówczas On i jego świta (Kler) mieli by większy dylemat od tego waszego szczekania! Takie metody, powinne być stosowane wobec wszystkich niedorozwiniętych umysłowo polityków z PRL-u.

    Reply this comment
    • Charlie_Charlie
      Charlie_Charlie 26 września, 2011, 20:10

      ty masz za soba jakies leczenie czy dopiero sie przymierzasz? ale spoko- jestesmy z toba !

      Reply this comment
      • grabarz cmentarny
        grabarz cmentarny 27 września, 2011, 00:13

        Charlie jak to się określiłeś, ja jestem skłonny uwieżyć, że w dniu kiedy przyleciałeś do Ameryki, to na butach miałeś jeszcze gnój, którego nie pozbyłeś się jeszcze. Wyjątkowy jesteś prymityw. Nieszczęściem twoim jest to, że jak cię matka rodziła to się zesmrodziła.

        Reply this comment
        • Charlie_Charlie
          Charlie_Charlie 27 września, 2011, 07:51

          czytajac twoja tworczosc analfabeto sadze ze to ciebie mamuska z przesciradla nagarnela a twoje obsesje komunistyczno sowieckie wskazuja na jakis uraz – prawdopodobnie jestes prostym bekartem ruskiego soldata. ale i w tym mozemy ci pomoc. chcesz z nami o tym porozmawiac?

          Reply this comment
        • kicia
          kicia 27 września, 2011, 08:52

          grabarku- jak ci mamy wierzyc, jaeli wiare tak profanujesz 🙁

          Reply this comment
          • grabarz cmentarny
            grabarz cmentarny 27 września, 2011, 11:45

            Z debilami tylko na cmentarz!!!

          • Charlie_Charlie
            Charlie_Charlie 27 września, 2011, 13:22

            gdzie tam zaraz na cmentarz! glowa do gory, mysle ze kilkumiesieczne leczenie byloby dla ciebie wystarczajace

        • hanna sawacka
          hanna sawacka 28 września, 2011, 10:23

          trzeba ‚uwiezyc”albo wierzyc bo to czyni cuda Grabarz.

          Reply this comment
        • hanna sawacka
          hanna sawacka 28 września, 2011, 10:28

          mnie raczej nie bawia gnojowki na butach Szacunek dla tych ludzi ktorzy ciezko pracuja z gnojowka ,bo mozesz jadac warzywka i owoce.I napewno jadasz?

          Reply this comment
          • ciekawy
            ciekawy 28 września, 2011, 15:16

            o gnojowce to mozesz poczytac we wpisach swego sasiada co razem przypisujecie sie do Warszawy a tak naprawde to tulaczy twoj los

          • hanna sawacka
            hanna sawacka 28 września, 2011, 17:12

            ja nie mam nic wspolnego z twoim sasiadem ciekawy mylisz osoby

          • hanna sawacka
            hanna sawacka 28 września, 2011, 17:35

            a tak naprawde nazywam sie hanna pawlowicz a ty ?

          • ciekawy
            ciekawy 28 września, 2011, 19:46

            ja tez jestem z pawlowska i tez nazywam sie pawlowicz a wczeniej wodzynski bo to bardziej Polskie

          • Charlie_Charlie
            Charlie_Charlie 28 września, 2011, 19:50

            wybacz mu – to prosty chlopak . pomerdaly sie jemu hanny : wodzynska z sawicka ..ale blisko byl, moze tak blisko jak ty mialas do warszawy …..

          • ciekawy
            ciekawy 28 września, 2011, 20:15

            czarus jednak terapia u psychiatry pomaga jeszcze troche a bedziesz normalny

        • jas fasola
          jas fasola 28 września, 2011, 14:16

          grabarz po czyich jajach sie drapiesz?

          Reply this comment
          • hanna sawacka
            hanna sawacka 28 września, 2011, 17:14

            ale jesli moj tulaczy to jaki twoj ?

    • hanna sawacka
      hanna sawacka 27 września, 2011, 12:10

      Grabarz okresl sie wreszcie kim jestes rospadowem, z Polski czy PRL?Bo tak wszystko wiesz o wszystkim

      Reply this comment
  5. Klim z Chicago
    Klim z Chicago 26 września, 2011, 18:51

    ale wy wszyscy jestescie otumanieli TVn i Polsatem

    Reply this comment
  6. reglasz stefan
    reglasz stefan 26 września, 2011, 19:46

    Panowie, bez urazy ale jak wyobrazacie sobie demokracje z jedna partia? Nie ma tak. Punkt odniesienia byc musi. Tegoroczna kampania do Sejmu i Senatu w Polsce dowodzi z jakim trudem 2 partie, z poparciem i bez(?)narodu, staraja sie budowac odpowiednia strukture (wspolczesnego ustroju) na przyszlosc.
    Amerykanie (US), dzieki tworcom solidnych zrebow ustrojowych istnieja bez wiekszych zgrzytow ponad 250 lat a dzieki umiejetnie kontrolowanemu balansowi pomiedzy (symbolicznie) „oslem” a „sloniem” (!) unikneli gorszych nieporozumien na swoim terytorium.
    Nauczeni tym przykladem rodacy, powinni zaniesc troche rozsadnych projektow do kraju przodkow, o ile zalezy im na przyszlosci.

    Reply this comment
  7. Jurek z Polski
    Jurek z Polski 27 września, 2011, 13:05

    Cos dla wielbicieli PiS-u :
    http://vvzy.gu.ma/

    Reply this comment
    • Klim z Chicago
      Klim z Chicago 28 września, 2011, 20:03

      a gdzie zapodzial sie moj komentarz, do tego linku, dzisiaj rano jeszcze tutaj byl, i tak sie stalo rowniez z moimi innymi komentarzami, czuje sie dyskryminowany przez ten portal, ktory lamie 1 poprawke do Konstytucji Stanow Zjednoczonych, mowiacy o wolnosci slowa.

      Reply this comment
  8. hanna sawacka
    hanna sawacka 29 września, 2011, 09:12

    ciekawy z cholota i lobuzami sie nie dyskutuje.zatem koncze wszelkie dyskusje z toba .Uzalasz sie nad kazdym ze idiota, a ty kim albo czym jestes?O czym piszesz ?kazdemu probujesz ublizac i zarzucac glupote, a sam? nie grzeszysz intelektem..NAWET PRZECIETNA PRZYZWOITOSCIA,czyli uczyl Marcin Marcina?

    Reply this comment
  9. yur
    yur 29 września, 2011, 12:02

    Witam!
    Taka ciekawostka:
    http://www.youtube.com/watch?v=doJXOAfKdek&feature=related
    Nikt nie wiedział z organizatorów że wideokonferencja jest płatna? To byłby argument o teorii spiskowej.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*