Chicago najbardziej skorumpowanym miastem w kraju

Chicago najbardziej skorumpowanym miastem w kraju

Chicago znalazło się na pierwszym miejscu najbardziej skorumpowanych miast w USA, a Illinois zajął wysoką trzecią pozycję wśród najbardziej skorumpowanych stanów. To wyniki najnowszego badania naukowego.

Badanie zostało przeprowadzone na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Illinois w Chicago (Universty of Ilinois at Chicago, UIC) pod kierunkiem profesora Dicka Simpsona, byłego radnego chicagowskiego.

Raport z badania nosi tytuł „Continuing Corruption in Illinois”, czyli „Nieustająca korupcja w Illinois”. Zdaniem prof. Simpsona – eksperta w dziedzinie polityki lokalnej – korupcja jest obecna w każdej sferze funkcjonowania miasta – w administracji, instytucjach, szkolnictwie i w sposobach przetargu kontraktów.

W raporcie wymienione są skorumpowane osobistości, a wśród nich poczesne miejsce zajmuje była szefowa chicagowskiego szkolnictwa publicznego Barbara Byrd Bennett, która przyjęła łapówki na 2 mln dolarów.

Na czarnej liście są też skorumpowani politycy, np. były marszałek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Dennis Hastert i były kongresman Aaron Schock, a także urzędujący radny Willie Cochran, aktualnie oskarżony o łapówkarstwo i wymuszanie haraczy. W raporcie opisane są też liczne skandale korupcyjne, m.in. afera dotycząca programu kamer czerwonego światła, którego zarządcy trafili za kratki.

(ao)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 16 maja, 2018, 13:00

  Żadna niespodzianka. Wystarczy tylko pobieżnie czytać Chicago Tribune aby dojść do takiego wniosku.

  Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 16 maja, 2018, 17:57

  Dz milczy o milionowych przelewach z Rosji i firm tfarmaceutycznych na konta Michel Cohena w zamian za dostep do prezydenta oraz o milonowych przelewach od Wiktora Janukowicza na konta Paul Manafort bylego szefa kampani wyborczej Trumpa Dz jest tak bezstronny jak Trybuna Ludu

  Reply this comment
 3. martus_12
  martus_12 17 maja, 2018, 01:26

  W sumie się nie dziwię patrząc na historię Chicago

  Reply this comment
 4. Stefan
  Stefan 17 maja, 2018, 07:11

  Jak zwykle komentarze niezgodny z linia partyjna dz nieopublikowany albo text wymazany bravo dla prawdy i trybuny ludu

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*