Chicago. Nadciąga fala rekordowych upałów

Przed mieszkańcami Wietrznego Miasta kilka upalnych dni. Meteorolodzy ostrzegają, że w czwartek termometry w metropolii Chicago wskażą nawet 102F (38,8C). Jeżeli prognozy te się sprawdzą, o jeden stopień przekroczony zostanie dotychczasowy rekord. 

Według meteorologów stacji CBS2, termometry wskażą w czwartek 102F. Popularny chicagowski synoptyk Tom Skilling z WGN przewiduje, że słupek rtęci skoczy do 101F. Wszyscy są jednak zgodni, że zbliżająca się do Wietrznego Miasta fala wysokich temperatur, która do Chicago dotrze w środę popołudniu, da się mieszkańcom we znaki. Temperatury odczuwalne w czwartkowe popołudnie przekroczą 105F. Możliwe są także przelotne opady i burze.

Władze miasta apelują do mieszkańców, aby w czasie upałów stosowali się do kilku kluczowych zasad, które pomogą uniknąć przegrzania organizmu i potencjalnie niebezpiecznych konsekwencji dla zdrowia,a nawet życia.

Specjaliści polecają spożywać duże ilości niegazowanej wody lub soków, unikać napojów zawierających alkohol i kofeinę; w miarę możliwości pozostawać w klimatyzowanych pomieszczeniach, nosić lekkie, przewiewne ubrania z naturalnych tkanin i korzystać z chłodnych kąpieli.

Osoby, które nie posiadają w swych domach klimatyzacji mogą skorzystać z tzw. cooling centers w publicznych bibliotekach, na posterunkach straży pożarnej i policji. Ich listę znaleźć można także dzwoniąc pod numer 311. Władze miasta apelują również, aby zwracać szczególną uwagę na osoby chore i w podeszłym wieku, mieszkające samotnie.

km

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*