Chicago na pierwszym miejscu… pod względem plagi pluskiew

Chicago na pierwszym miejscu… pod względem plagi pluskiew

Już drugi rok z rzędu Chicago zajęło niechlubne, pierwsze miejsce pod względem plagi pluskiew. Informację podała kompania Orkin, która specjalizuje się w niszczeniu szkodników. Na drugim miejscu w okresie od stycznia do grudnia 2013 roku znalazło się Los Angeles,  na trzeciej pozycji uplasowało się Columbus w Ohio.

fot.Wikipedia

fot.Wikipedia

Telewizja NBC skontaktowała się ze stanowym Departamentem Zdrowia Publicznego (IDPH) z prośbą o rady, jak bronić się przed pluskwami.

Pluskwy ukrywają się zazwyczaj w materacach. Ich obecność można rozpoznać po brązowych, czarnych lub czerwonych punkcikach na pościeli, maleńkich skorupkach w kolorze bursztynu, śladach po ugryzieniu na ciele oraz zatęchłym słodkawym odorze  w miejscach silnie zapluskwionych.

Pluskwy najczęściej gnieżdżą się w materacach. W takim przypadku materac i sprężynową podkładkę należy włożyć w nieprzepuszczającą powietrza powłoczkę. Łóżko trzeba odsunąć od ściany i zwracać uwgę, by nakrycie nie dotykało podłogi.

Zaznaczając, że brud w pomieszczeniu nie przyciąga pluskiew, IDPH zaleca regularne sprzątanie i usunięcie z sypialni zbędnych przedmiotów, by ułatwić wykrycie i kontrolowanie dokuczliwych owadów. Departament radzi również odkażanie pościeli i nocnej bielizny przez 30 minut w suszarce nastawionej na najwyższą temperaturę. Po odkurzeniu mieszkania należy wrzucić śmieci do plastikowego worka i szczelnie go zamknąć.

Ponadto trzeba wypełnić uszczelniaczem wszystkie szpary wokół okien, listew przypodłogowych, żyrandoli, gniazdek elektrycznych itp., by wyeliminować zagrożenie zagnieżdżenia się pluskiew.

Jeśli powyższe rady nie przyniosą oczekiwanego skutku, to pozostaje tylko szukać pomocy firmy wyspecjalizowanej w walce z domowymi szkodnikami.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*