Chicago na celowniku islamistów? Niepokojące zdjęcie w sieci

Chicago na celowniku islamistów? Niepokojące zdjęcie w sieci

Najpierw ISIS, grupa islamistów, nagrała egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, absolwenta Northwestern University. Teraz stacja WGN natrafiła w internecie na zdjęcie z budynkiem w Chicago i wiadomością zapowiadającą atak islamskich żołnierzy.

Po amerykańskich bombardowaniach pozycji bojowych islamistów w Iraku w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje rzekomo kierowane od islamistów do USA. W sieci też trwa okrutna walka – wizualna i słowna. Gdy bojownicy umieścili nagranie egzekucji amerykańskiego dziennikarza i zdjęcie przedstawiające flagę ISIS przed Białym Domem, Amerykanie odpowiedzieli na przykład przerobionymi zdjęciami religijnych przywódców islamskich odbywających stosunki płciowe ze zwierzętami.

Na jednym ze zdjęć islamistów widnieje budynek zwany Old Republic Building, znajdujący się przy 307 N. Michigan Avenue w Chicago. Zdjęcie wykonano 20 czerwca br., a napis w języku arabskim głosi: “żołnierze Państwa Islamskiego niedługo tędy przejdą”.

Przy tym samym zdjęciu umieszczonym w innym miejscu w internecie widnieje inny napis: „jesteśmy w waszym kraju/ jesteśmy w waszych miastach/ jesteśmy na waszych ulicach. Jesteście naszym celem wszędzie”.

Telewizja WGN powiadomiła już ochronę budynku o odkrytej w internecie groźbie. Jednak nikt z ochrony nie udzielił komentarza w sprawie, podobnie jak FBI czy przedstawiciele chicagowskiej policji. Nie wiadomo, kto umieścił w sieci zdjęcie ani dlaczego wybrał akurat tę lokalizację. (as)

Zdjęcie: Wpisy ze zdjęciami, które pojawiły się na twitterze – po lewej na zdjęciu budynek przy 307 N. Michigan Ave. w śródmieściu Chicago, po prawej – Biały Dom  fot.twitter

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*