Chicago miastem najbardziej wartym odwiedzenia

Chicago miastem najbardziej wartym odwiedzenia

Już trzeci rok z rzędu czytelnicy amerykańskiego magazynu Conde Nast Traveler uznali Chicago za najlepsze duże amerykańskie miasto warte odwiedzenia.

Prestiżowy magazyn podróżniczy, Conde Nast Traveler, w jednym z rankingów poprosił swoich czytelników o wybranie dużego amerykańskiego miasta najbardziej wartego odwiedzenia. Po raz trzeci z rzędu ten zaszczytny tytuł przypadł Wietrznemu Miastu. Ponad 600 tys. osób nadesłało swoje propozycje. Chicago najbardziej chwalone było za imponującą architekturę, pierwszej klasy muzea, wspaniałą kuchnię i ostatnio bogatą scenę piwowarską.

Z tak wysokiej oceny zadowolona jest burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która powiedziała, że Chicago jest nie tylko pięknym i ekscytującym miastem, lecz ma również prężnie działającą branżę turystyczną, która nieustannie przyciąga gości z całego kraju i ze świata. Według Glenna Edena, przewodniczącego Choose Chicago, miejskiej agencji promującej turystykę, wyróżnienie jest ukoronowaniem kilkuletnich starań agencji i świadczy o wpływie, jaki wywiera Chicago na cały kraj oraz cały świat.

(jm)

fot.Chait Goli/Pexels.com

Categories: Chicago

Comments

 1. STUDIO_OSTROŚĆ
  STUDIO_OSTROŚĆ 8 października, 2019, 05:54

  Byłem . Super. Inny poziom niż Europa. I taniej jak w Europie .
  I sześć rozgłośni radiowych mówiących po Polsku . Gdzie tak indziej jest ?

  Reply this comment
 2. dosmucacz
  dosmucacz 9 października, 2019, 11:06

  Wszystkich chętnych do odwiedzenia Chicago należy ekstra opodatkować-np.$1000 za jeden przyjazd. Dług pensyjny Chicago wzrósł od 2015 roku o ok. $5 bilionów (terminologia amerykańska) i wynosi obecnie $ 30 bilionów (wg Chicago Tribune). Należy absolutnie dotrzymać zobowiązań finansowych wobec pracowników sektora publicznego. Opodatkowanie entuzjastów miasta Chicago będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli odwiedzanie Chicago jest taką przyjemnością, to należy ekstra płacić za taką przyjemność.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*