Chicago. Metra pozwana za wypadek spowodowany przez Polaka

Jeden z pasażerów, który przed rokiem został ranny w wypadku kolejowym, spowodowanym przez  Kazimierza Karaska, złożył pozew przeciwko przedsiębiorstwu kolejowemu Metra. Mężczyzna domaga się odszkodowania za poważne obrażenia, jakich doznał. Polak, który spowodował wypadek wjeżdżając na tory ciężarówką, zginął w kolizji z pociągiem.

fot. WGN/ Ciężarówka prowadzona przez Kazimierza Karaska został doszczętnie zniszczona

Jak informuje dziennik Chicago Tribune pozew przeciwko przedsiębiorstwu kolejowemu Metra złożony został w sądzie okręgowym hrabstwa Cook przez Rafaela Ortiza. Poszkodowany pisze w nim, że Metra dopuściła się „rażących zaniedbań”: pociąg, w który uderzyła ciężarówka prowadzona przez Polaka nie miał rzekomo sprawnych świateł i sygnału ostrzegawczego. Zastrzeżenia budził tez stan hamulców oraz zbyt wysoka liczba wagonów.

Rafael Ortiz jest jedną z 26 osób, które w wyniku zderzenia pociągu z ciężarówką zostały ranne. Mężczyzna doznał „poważnych obrażeń fizycznych i psychicznych, i zmuszony został do pokrycia kosztów leczenia”. Nie wiadomo jakiej wysokości odszkodowania chce od Metry Ortiz.

Zobacz: Dramat na torach. Polak wjechał w pociąg

Sprawcą wypadku, do którego doszło 13 maja 2011 na przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ulic Northwest Highway i Mount Prospect Rd. w miejscowości Des Plaines na północno-zachodnich przedmieściach Chicago był Kazimierz Karasek. Kierujący samochodem ciężarowym 59-letni Polak ominął opuszczone zapory kolejowe i wjechał wprost pod rozpędzony pociąg. Polak zginął na miejscu. Karasek mieszkał w Prospect Heights, gdzie prowadził małą firmę transportową.

in

 

 

Categories: Chicago, Polecamy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*