Chicago ma nowy sposób na szczury

Chicago ma nowy sposób na szczury

Po wypróbowaniu wszystkich możliwych środków Chicago ma kolejną broń w walce z plagą szczurów w mieście. Nowy środek ma uniemożliwić rozmnażanie się gryzoni.

Przynęta pod nazwą ContraPest to środek antykoncepcyjny dla szczurów. Po kilku miesiącach przyjmowania go zwierzęta stają się bezpłodne. Środek testowany jest obecnie w miejskim ośrodku przetwarzania odpadów przy ulicy 34 i Lawndale. Jeśli produkt zda egzamin, władze zaczną regularnie go stosować obok suchego lodu w parkach i na obszarach miejskich.

Metoda zyskała już aprobatę amerykańskiej agencji ochrony środowiska (EPA).

Szczury mogą rozmnażać się od trzeciego miesiąca życia aż do śmierci, przy czym średnio żyją około trzech lat. Jedna para szczurów jest zdolna przez rok wydać na świat ok. tysiąca młodych.

W Chicago mamy do czynienia z istną szczurzą epidemią. Sytuację dodatkowo pogorszył boom budowlany oraz łagodna zima. Władze bezskutecznie próbowały różnych sposobów rozwiązania szczurzego problemu. Dobre rezultaty osiągano stosując suchy lód, lecz wiosną zabroniono używania go, gdyż środek nie był jeszcze zatwierdzony przez EPA.
(jm)

fot. Matthieu Aubry-Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*