Chicago kontynuuje prewencję ciąży u nastolatek

Chicago kontynuuje prewencję ciąży u nastolatek

Chicago odzyskało granty na prewencję ciąży u nastolatek. Fundusze zostały cofnięte przez administrację prezydenta Donalda Trumpa, ale zostały przywrócone na mocy werdyktu sądu federalnego.

Burmistrz Rahm Emanuel oraz Chcagowski Departament Zdrowia Publicznego (Chicago Department of Public Health, CDPH) poinformowali, że miasto wygrało wniesioną przez siebie sprawę w federalnym sądzie rejonowym.

Na mocy werdyktu Chicago otrzyma 2 mln dol. wstrzymane przez federalny Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (Department of Health and Human Services, HHS). Dzięki funduszom Chicago będzie kontynuowało program zapobiegania ciąży u nastolatek, który – zanim został przerwany – przynosił pożądane rezultaty.

Według najnowszych dostępnych danych, w latach 1999-2015 wskaźnik liczby ciężarnych w wieku od 15 do 19 lat spadł aż o 68 proc. Wdrażaniem programu prewencji ciąży i świadomego macierzyństwa oraz zapobiegania chorobom wenerycznym zajmuje się w Chicago agencja Planned Parenthood of Illinois.

Dodatkowe informacje na temat miejskiego programu i działalności Planned Parenthood można znaleźć na stronach: ChatAboutIt.org.

(ao)

fot. Pixabay

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*