Chicago kontra sprzedawcy papierosów elektronicznych

Chicago kontra sprzedawcy papierosów elektronicznych

Władze Chicago we wtorek wnoszą pozew sądowy przeciwko internetowym sprzedawcom e-papierosów, oskarżając ich o sprzedaż swoich produktów chicagowianom poniżej 21. roku życia oraz promowanie wapowania wśród młodzieży.

Ośmiu internetowych sprzedawców, wymienionych w pozwie składanym w sądzie powiatu Cook we wtorek 13 listopada, przyłapano na sprzedaży e-papierosów mieszkańcom Chicago, którzy nie ukończyli 21 lat.

Wcześniej o to samo przewinienie oskarżono 15 tradycyjnych sklepów podczas akcji przeprowadzonej przy udziale miejskiego departamentu ds. przedsiębiorstw i ochrony konsumenckiej (Department of Business Affairs and Consumer Protection).

Dodatkowo władze Chicago zażądały od 33 producentów e-papierosów informacji na temat ich praktyk marketingowych. Miasto podejrzewa, że celują oni specyficznie w młodzież.

Pozew jest kolejną inicjatywą burmistrza Rahma Emanuela, który od lat walczy z producentami produktów tytoniowych. Wcześniej podniesiono podatki od sprzedaży wyrobów tytoniowych, podniesiono wiek, w którym można kupić papierosy z 18 do 21 lat i nakazano sklepom wystawianie ostrzeżeń przed skutkami palenia.

(jm)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*