Chicago gotowe na zimę

Chicago gotowe na zimę

My się zimy nie boimy – zapewnia burmistrz Emanuel oraz miejski wydział oczyszczania miasta. Wraz z pierwszym śniegiem w drogę wyruszyły odśnieżarki i solarki. Władze zapewniają, że tej zimy żadna aura nie zaskoczy miasta.

Setki tysięcy ton soli oraz dodatkowe nowe solarki to, zdaniem władz miasta, wyposażenie, dzięki któremu mieszkańcy Chicago mogą tej zimy spać spokojnie, podczas gdy departament ulic i oczyszczania miasta zadba o to, by każda ulica była odśnieżona na czas.

Flota miejskich odśnieżarek wzbogaciła się w tym roku o dodatkowe 20 solarek i liczy sobie teraz 330 pojazdów, z których wszystkie są sprawne i gotowe do pracy – zapewniają władze. 19 miejskich stacji odśnieżania wyposażonych jest łącznie w 374 tys. ton soli. W pierwszej kolejności odśnieżanych jest zawsze 287 głównych ulic miasta oraz Lake Shore Drive.

Przygotowania do chicagowskiej zimy zaczynają się co roku już latem, kiedy departament ulic i oczyszczania miasta zatrudnia i szkoli kierowców oraz zaczyna gromadzić sól.

Serwis AccuWeather przewiduje, że tej zimy w rejonie Chicago spadnie łącznie 1 do 1,15 m śniegu. Władze przypominają kierowcom, by podczas burz śnieżnych nie utrudniać pracy kierowcom solarek, a także zawsze ustępować drogi pojazdom uprzywilejowanym.

Mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić pracę miejskich odśnieżarek dzięki aplikacji Plow Tracker na stronie internetowej  www.chicagoshovels.org

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*