Chicago: Gery Chico ma poparcie kongresmana Gutierreza

Demokratyczny kongresman z Illinois ma swojego faworyta w wyborach burmistrza Chicago. Luis Gutierrez udzielił  w niedzielę poparcia dla kandydatury Gery’ego Chico,  nazywając go „najbardziej kompetentnym kandydatem”. Do urn wyborczych mieszkańcy Chicago wybiorą się 22 lutego.

fot.Chuck Berman,Chicago Tribune/ Kongresman Luis Gutierrez udzielił poparcie Gery’emu Chico kandydującemu na burmistrza Chicago

Na konferencji prasowej, która odbyła się w National Museum of Mexican Art zaprezentowano także pierwszy spot wyborczy Chico, w którym występuje m. in. Gutierrez. Hiszpańskojęzyczna telewizja rozpocznie jego emisję we wtorek. Spot można zobaczyć również na stronie internetowej kandydata: www.gerychico.com

Luis Gutierrez w swoim przemówieniu podkreślał pełne poświęcenie Chico jako prezesa Chicagowskich Szkół Publicznych, kiedy był on odpowiedzialny za budowę i renowację jednostek oświatowych na terenie całego miasta. Inne zasługi Chico to przewodnictwo Dystryktowi Chicagowskich Parków, kiedy to polityk postarał się o wiele miejsc rekreacyjnych i placów zabaw. Zaś stojąc na czele związku college’ów miejskich zadbał o pomoc dla studentów szukających zatrudnienia.

– Żaden inny kandydat nie doprowadził do równowagi 16 budżetów miejskiej administracji. To on zwalczał rasowe, etniczne i geograficzne podziały. Jest najlepszym kandydatem, by przewodniczyć miastu – mówił Gutierrez.

Chico podkreślał natomiast, że kongresman z zaangażowaniem poświęca się obronie spraw społeczności imigranckich i już teraz zapowiada współpracę z Gutierrezem w zakresie reformy imigracyjnej.

– Mamy szansę wybrać pierwszego burmistrza reprezentującego wszystkie społeczności miasta, który zadba o budowanie miedzy nimi współpracy i realizowanie projektów ważnych dla miasta. Tak jak miało to miejsce za czasów burmistrza Harolda Washingtona – dodał Gutirrez.

Obaj politycy pracowali razem gdy Chico był szefem kancelarii burmistrza miasta, a Gutierez pełnił funkcję radnego. Chico cieszył się wówczas renomą praktycznego i myślącego przyszłościowo urzędnika.

Poparcie Chico przez Gutierreza może okazać się kluczowe przy zdobywaniu zaufania społeczności latynoskiej, która stanowi jedną trzecią mieszkańców Chicago.

Głównymi konkurentami Chico w wyścigu o fotel burmistrza są były szef kancelarii prezydenta Rahm Emmanuel, była senator Carol Moseley Braun i sekretarz miejski Miguel del Valle.

as (Inf. wł.)

Categories: Chicago

Comments

  1. Anonim
    Anonim 9 stycznia, 2011, 13:40

    to teraz we dwoch beda robic kariere na nie legalnych mexykach !

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*