Chicago. Dom Blagojevicha wystawiony na sprzedaż

Rezydencja byłego gubernatora stanu Illinois czeka na nowego nabywcę. Rod Blagojevich i jego żona Patti wystawili swój dom w dzielnicy Ravenswood na sprzedaż. Cena, za jaką skazany za korupcję polityk chce sprzedać posiadłość nie jest znana. Jednak, ze względu na historię domu należy się spodziewać, że będzie ona wyższa niż innych nieruchomości w okolicy.

fot. flikr/ Dom Roda i Patti Blagojevichów wystawiony jest na sprzedaż

Rod i Patti Blagojevich dom typu bungalow przy 2934 West Sunnyside Ave. w Chicago kupili 12 lat temu za nieco ponad pół miliona dolarów. Dziś w rejestrach asesora hrabstwa Cook wartość nieruchomości szacowana jest na 660 tysięcy dolarów. Jednak wielu lokalnych ekspertów twierdzi, że Blagojevichom dzięki skandalowi korupcyjnemu i jego nagłośnieniu we mediach, uda się sprzedać dom za wyższą cenę. Niewykluczone, że pojawi się inwestor, który z rezydencji zrobi atrakcję turystyczną. Nie na co dzień zobaczyć można bowiem z bliska wnętrze domu, w którym były gubernator i jego żona byli podsłuchiwani przez FBI, i z którego tylnym wyjściem, z kajdankami na rękach w grudniu 2008 roku wyprowadzono Blagojevicha.

Były polityk podczas powtórnego procesu kilka tygodni temu został uznany winnym 17 z 20 postawionych mu zarzutów. Sędzia James Zagel nie wyznaczył jeszcze daty ostatecznej rozprawy, podczas której Rod Blagojevich pozna wysokość wyroku. Byłemu gubernatorowi grozi w sumie ponad 300 lat więzienia. Komentatorzy polityczni spekulują, że polityk najprawdopodobniej otrzyma jednak wyrok 8-10 lat.

Zobacz także: Wyrok w sprawie byłego gubernatora Illinois: winny 17. zarzutów

Aby pozostać na wolności Rod Blagojevich musiał wpłacić 10 proc. wynoszącej 450 tys. dolarów kaucji.

Rod i Patti Blagojevich oprócz domu w Chicago mają także mieszkanie w Waszyngtonie, z czasów kiedy były gubernator Illinois był kongresmanem. Adokaci polityka przyznali, że decyzja o sprzedaży rezydencji w Raveswood podyktowana jest względami ekonomicznymi. Były gubernator jest bezrobotny. Problemy z zatrudnieniem ma także jego żona Patti.

MP

Czytaj również: Były gubernator Illinois w charakterze gwiazdy

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*