Chicago dołączyło do „marszów podatkowych”

Ulicami Chicago 15 kwietnia przeszedł "marsz podatkowy" fot. Tannen Maury/EPA

Ulicami Chicago 15 kwietnia przeszedł „marsz podatkowy” fot. Tannen Maury/EPA

Chicago dołączyło 15 kwietnia do 150 innych amerykańskich miast, gdzie odbywały się protesty domagające się ujawnienia zeznań podatkowych prezydenta Trumpa. Uczestnicy marszu przeszli pod Trump Tower, a następnie na Daley Plaza, gdzie wysłuchali przemówień lokalnych polityków, którzy dołączyli do protestujących.

Według szacunkowych danych organizatorów w chicagowskim proteście wzięło udział od 2 do 4 tys. osób. Wśród polityków byli obecni: Mike Quigley i Jan Schakowsky – przedstawiciele Illinois w Kongresie USA oraz pastor Jesse Jackson senior i ubiegający się o urząd gubernatora demokratyczny senator Daniel Biss.

Organizatorzy tzw. „marszów podatkowych”, które odbyły się w ponad 150 miastach USA chcieli zwrócić uwagę na fakt, iż Trump odmawia ujawnienia swojej „historii podatkowej”, tak jak czynili to jego poprzednicy przez ponad 40 lat.

(tz)

Categories: Chicago

Comments

 1. Husar
  Husar 16 kwietnia, 2017, 13:29

  Ciekawe kto to sponsoruje ?

  Reply this comment
 2. diwron
  diwron 16 kwietnia, 2017, 20:32

  Niejaki G.Soros sponsoruje ponad sto organizacji antyamerykańskich. Ci demonstrujący idioci nie zdają sobie sprawy (albo tylko udają, że nie wiedzą tego), że posługują się metodami, które doprowadziły Hitlera do władzy. Tak wyglądają początki komuno-faszyzmu w Ameryce.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*