Chicago: Cenowe okazje były, ale szybko się skończyły

fot. Kupując sprzęt opatrzony tym znaczkiem, można było zaoszczędzić dodatkowe 15 proc.

Ci, którzy mieli dziś zamiar udać się na zakupy w poszukiwaniu tańszego sprzętu gospodarstwa domowego, już się spóźnili. Kolejna edycja programu wymiany starych urządzeń AGD na nowe, energooszczędne, zakończyła się w rekordowym czasie dwóch godzin. W ciągu 120 minut wyczerpała się bowiem przyznana na ten cel pula pieniędzy.

Właścicieli sklepów i centrów handlowych ze sprzętem gospodarstwa domowego nie kryją radości. Tłumy kupujących to w ostatnich, trudnych ekonomicznie czasach, nie częsty widok. Handlowcy mięli jednak na dzieję, że zakupowe szaleństwo potrwa nieco dłużej niż dwie godziny. Dokładnie tyle czasu bowiem zajęło wykorzystanie 3 milionów dolarów, jakie na program zniżek cenowych dostał stan Illinois z federalnych funduszy stymulacyjnych.

Każdy kto nabył energooszczędną lodówkę, zamrażarkę, pralkę lub zmywarkę, otrzymywał dodatkowe 15 proc. zniżki. Programem objęty był sprzęt AGD z oznakowaniem „Energy Star”.

Akcja odbywała się po raz drugi. W kwietniu tego roku przewidywano, że potrwa ona 10 dni. Pula pieniędzy wyczerpała się już pierwszego dnia. Wtedy zamiast 15 proc. zniżki konsumenci otrzymywali rabat o maksymalnej wysokości 250 dolarów.

MNP (CBN, inf.wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*