Chicago. Były burmistrz, Richard Daley ma już nową pracę

Od zakończenia kadencji Richarda Daley’ego nie upłynął jeszcze tydzień, a były burmistrz Wietrznego Miasta zdobył już nową posadę. Na wtorkowej konferencji prasowej Daley podsumował swoją służbę miastu oraz wyjaśnił czym się będzie zajmował jako pracownik University of Chicago.

fot. AP/ Były burmistrz Chicago Richard M. Daley zaczyna karierę akademicką 

Przez wielu  uważany jest za jednego z największych burmistrzów Chicago, richard Daley dołączył do grona honorowych wykładowców akademickich na wydziale Nauk Politycznych przy Harris School of Public Policy Studies, gdzie wzmocni kadrę sekcji nauk 0 polityce miejskiej.

Były burmistrz ma pełnić nową funkcję przez pięć lat, począwszy od pierwszego czerwca. Do jego zadań należeć będzie koordynacja wykładów gościnnych oraz sprowadzanie na uczelnię specjalistów z całego świata. Uniwersytet odmówił ujawnienia wysokości wynagrodzenia oraz wymiaru godzin pracy byłego włodarza Chicago.

Daley wydaje się bardzo zadowolony z nowych obowiązków:„Nie jestem człowiekiem, którzy lubi siedzieć i przyglądać się jak rosną kwiatki. Zawsze pasjonowała mnie praca ze studentami, ponieważ wspólnie z nimi mogę aktywnie wpływać na politykę publiczną” – oświadczył podczas konferencji.

Richard M. Daley burmistrzem Chicago został w 1989 roku, w wieku 47 lat. Jednym z najważniejszych celów, jakie sobie postawił, było zrobienie z metropolii miasta przyjaznego środowisku. Za jego kadencji gruntowną modernizację przeszedł m.in. stadion Bears, Soldier Field. Z jego inicjatywy powstał także Millenium Park, będący dziś niepowtarzalną wizytówką Chicago.

PT

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*