Chicago. 33-latek chciał wedrzeć się na pokład samolotu

Mieszkaniec Chicago został aresztowany na lotnisku Midway, kiedy bez biletu próbował wedrzeć się na pokład samolotu linii lotniczych Southwest. 33-latek trafił do aresztu, a śledztwo w sprawie incydentu wszczęły federalne władze lotnicze.

fot. Sox23/ Lotnisko Midway w Chicago

Elvis Jackson, zamieszkały w południowej części Chicago, we wtorek około godziny 22.00 przeszedł przez punkty kontrolne TSA i dotarł aż do bramki B20, z której odlatywał samolot do Birmingham, w Alabamie. 33-latek przemknął niepostrzeżenie także przez kontrolę biletów i został zauważony przez czekających na odlot podróżnych, którzy zaalarmowali ochronę. Agenci TSA wyprowadzili Jacksona z samolotu i oddali w ręce policji. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Incydent wywołał niepokój wśród podróżnych będących świadkami zajścia. „To jest przerażające, że pomimo tylu kontroli i zabezpieczeń, ktoś przypadkowy może wejść na pokład samolotu” – mówi Bill Marshall, pasażer linii Southwest.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęły federalne władze lotnicze i TSA. Agenci analizują zapis z monitoringu i próbują ustalić, w jaki sposób mężczyzna dostał się na pokład samolotu. Jedna z hipotez mówi, że przyleciał on na Midway innym samolotem i zamiast przejść do wyjścia, wrócił do jednej z bramek, bez konieczności kontroli w punktach TSA.

mp

View more videos at: http://nbcchicago.com.

Categories: Chicago

Comments

  1. yur
    yur 28 października, 2011, 13:06

    Super news!!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*