Centrum handlowe Golf Mill na sprzedaż. Okazja dla polonijnych biznesmanów?

Centrum handlowe Golf Mill w Niles – jedno z niewielu pozostających jeszcze w rękach jednej rodziny – wkrótce może zmienić właściciela. 

Golf Mill Shopping Center fot. Zol87/ Wikimedia

Golf Mill Shopping Center fot. Zol87/ Wikimedia

Pośrednik obrotu nieruchomościami, CBRE,  podczas konferencji  International Council of Shopping Centers (międynarodowej rady ośrodków handlowych), zawiadomił o wystawieniu centrum na  sprzedaż

Golf Mill przynosi Niles olbrzymie korzyści ekonomiczne. Miasteczko liczy na łagodne przejście centrum w nowe ręce, z nadzieją, że transakcja nie przyniesie strat.

Koordynator ekonomicznego rozwoju Niles, Ross Klicker, nie przypuszcza, by sprzedaż nastąpiła w najbliższym czasie, ponieważ banki w dalszym ciągu niechętnie udzielają pożyczek na tak duże projekty.

Przypuszcza się, że Golf Mill zostanie kupione przez dużą firmę inwestycyjną.

Dotychczas nie ustalono ostatecznej ceny sprzedaży. CBRE zdecydowała się poczekać na propozycje inwestorów.

Ponieważ w okolicy Golf Mill mieszka wielu Polaków, więc można oczekiwać, że kupnem zainteresują się polonijni biznesmani. Przyniosłoby to korzyści klientom, którzy czekają na poprawę jakości towarów i ciekawszą ofertę. Właściciele centrum z pewnością mogliby liczyć na lojalność rodaków.

Warto się pośpieszyć, zanim centrum zainteresuje się australijska Westfield Group, która wykupuje duże ośrodki handlowe na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych do 2005 roku miała już 15 centrów handlowych w Connecticut, Kalifornii, Michigan, New Jersey i Long Island.

Golf Mill Shopping Center jest własnością rodziny Cuneo. Z pochodzenia Włosi, państwo Cuneo przyjechali do Illinois z Nowego Jorku, gdzie byli właścicielami kilku biznesów. Tu interesy szły znakomicie. Wkrótce głowa rodziny, John F. Cuneo, dał się poznać jako super bogaty biznesman i hojny filantrop. Silnie związany z Kościołem katolickim podarował Loyola University w Chicago Muzeum i ogrody w Vernon Hill, łącznie z dziełami sztuki i umeblowaniem.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*