Były urzędnik powiatu Cook korzystał z usług prostytutki

Martin P. Walsh, były szef ochrony szeryfa powiatu Cook Michaela Sheahan’a,  27 kwietnia został zatrzymany przez policję za korzystanie z usług prostytutki. Do aresztowania doszło w hotelu Holiday Inn w miejscowości Bolingbrook na przedmieściach Chicago.

Nie są to pierwsze kłopoty Walsh’a  z powodu kobiet. Głośne rozstanie z wieloletnią przyjaciółą Walsha w 1997 roku zakończyło się w sądzie jednym z najwyższych w historii powiatu odszkodowań za molestowanie seksualne i doprowadziło do ustanowienia zasady „zero tolerancji” wprowadzonej przez ówczesnego szeryfa.

Pracownica biura powiatowego,  Ann Conway pozostawała w bliskiej relacji z mężczyzną przez cztery lata. Po zerwaniu znajomości, Walsh podał ją do sądu żądając zwrotu 4.675 dol. za implanty, które opłacił przyjaciółce. W rewanżu, kobieta założyła przeciw niemu sprawę o molestwoanie, zastraszanie i wykorzystywanie seksualne. Proces ciągnął się przed dwa i pół roku i zakończył się wypłatą 626 tys. dol. rzędem odszkodowania.

Martin Walsh na roztrzygnięcie związane z zatrzymaniem go za korzystanie z usług prostytutki, nie będzie musiał czekać aż dwa i pół roku. Rozprawę zapowiedziano na 24 sierpnia.

MB (Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*