Były szef firmy taksówkowej skazany za fałszowanie dokumentów

fot.tpf1959/pixabay.com

fot.tpf1959/pixabay.com

Jeden z byłych dyrektorów dużej firmy taksówkowej został skazany na rok i dzień pozbawienia wolności za fałszowanie dokumentów o stanie technicznym samochodów, które później jeździły jako miejskie taksówki.

68-letni  Alexander Igolnikov z Northbrook w ubiegłym roku przyznał się do winy fałszowania zaświadczeń potwierdzających, że przeznaczone na złom pojazdy marki Ford Crown Victoria mogą jeszcze jako taksówki przewozić pasażerów.

Igolnikov prowadził swą przestępczą działalność w Indiana z dwoma wspólnikami. Jednym z nich był funkcjonariusz policji.

Przed sądem prokurator Steven Dollear wyjaśniał, że Igolnikov sfałszował tytuły własności przynajmniej 112 pojazdów. – Wysyłając niesprawne pojazdy na ulice, oskarżony naraził na bezpieczeństwo pasażerów taksówek. To groźne przestępstwo. Oskarżony nie ma poszanowania dla przepisów prawnych  mówił prokurator. Adwokat Edward Genson argumentował, że Igolnikov wiedział tylko o 14 fałszerstwach. Prokuratura domagała się dla Igolnikova przynajmniej 2 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Edmond Chang w uzasadnieniu stwierdził, że wydał łagodny wyrok biorąć pod uwagę brak przeszłości kryminalnej oskarżonego oraz fakt, że ma na utrzymaniu rodzinę.

Przepisy miejskie zabraniają używania w charakterze taksówek pojazdów przeznaczonych na złomowanie lub po remoncie. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*