Były nauczyciel skazany na 50 lat więzienia za gwałt na uczennicach

Michael Vucic  fot.Michael Vucic Facebook

Michael Vucic fot.Michael Vucic Facebook

Były nauczyciel, uznany winnym ataku seksualnego na dwie uczennice i nagrywanie aktów intymnych w klasie szkolnej, został skazany na 50 lat pozbawienia wolności. Jedna z jego ofiar nie miała nawet 13 lat.

Michael Vucic, zamieszkały w Lake Forest, były nauczyciel gimnazjum Gavion South Middle School w Ingleside ze łzami w oczach przepraszał za swoje postępowanie w zatłoczonej sali sądu powiatu Lake. Próbował się usprawiedliwić; twierdził, że dziewczynki zgodziły się na stosunki seksualne.

Do tej wypowiedzi odniósł się sędzia Daniel Shanes, mówiąc, że „stosunki płciowe utrzymywane z niepełnoletnimi prawo określa jednoznacznie jako gwałt”.

Jedna z ofiar pedofila powiedziała sędziemu, że w wyniku wykorzystania cierpi na depresję i czuje się „zniszczona psychicznie i emocjonalnie”, a druga zwracając się bezpośrednio do Vucica powiedziała : „Nie jesteś człowiekiem”.

42-letni Vucic był poszukiwany międzynarodowym listem gończym, kiedy po wydaniu nakazu aresztowania zbiegł do Bośni. Został jednak schwytany w tym kraju i deportowany do aresztu powiatu Lake. We wrześniu przyznał się do stawianych zarzutów napaści seksualnej.

Trzech nauczycieli szkoły w Ingleside zostało skazanych na kary aresztu i grzywny za to, że mimo wiedzy, nie poinformowali władz o przestępstwach Vucica. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*