Były komandor policji pobierał emeryturę zmarłej matki

Były komandor policji pobierał emeryturę zmarłej matki

Kenneth Johnson, były komendant chicagowskiej policji, przyznał się do wyłudzenia ponad 360 tys. dol. od Social Security Administration. W latach 1994-2017 pobierał emeryturę swojej zmarłej ćwierć wieku temu matki.

We wtorek 14 maja przed sądem w Chicago emerytowany komendant chicagowskiej policji Kenneth Johnson przyznał się do wyłudzenia z urzędu Social Security Administration ponad 363 tys. dol. Prokuratura zarzuca Johnsonowi, że w latach 1994-2017 bezprawnie pobierał emeryturę swojej zmarłej matki.

Johnson miał ze swoją matką wspólne konto bankowe, na które co miesiąc spływała emerytura. Kiedy kobieta umarła w 1994 roku, syn nie dopełnił obowiązku powiadomienia urzędu o jej śmierci, w związku z czym otrzymywał jej emeryturę przez kolejne 23 lata, aż do wykrycia nadużyć przez urząd w 2017 roku.

Kenneth Johnson był komendantem policji w chicagowskiej dzielnicy Englewood i dzięki swojej działalności doprowadził do znacznego spadku przestępczości w tej dzielnicy. Przechodząc na emeryturę w sierpniu ubiegłego roku, jego roczna pensja wynosiła 169,5 tys. dol. Szef chicagowskiej policji Eddie Johnson określił jego czyn jako „szokujący i rozczarowujący”.

Emerytowanemu komendantowi za kradzież funduszy federalnych grozi kara dwóch lat więzienia. Wyrok zostanie ogłoszony 11 września.
(gd)

fot.123RF

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*