Były gubernator Illinois w charakterze gwiazdy

Były gubernator Illinois, Rod Blagojevich stwierdził w piątek rano, w programie “Today”, że nie zamierza wchodzić w jakiekolwiek układy z prokuraturą. Oskarżył ją o kryminalizowanie politycznych negocjacji. W czasie rozmowy wielokrotnie podkreślał też, że nie został skazany za żaden ze stawianych mu korupcyjnych zarzutów.

Powiedział, że decyzja sędziego, wykluczająca główne zarzuty korupcyjne przeciwko niemu, potwierdziły jego wiarę w Boga. „Zawsze w Bogu pokładałem nadzieję i ten wyrok mówi „Módl się”, ale dziękuję sędziemu za sprawiedliwy wyrok”.

Blago przekonywał też widzów, że w gruncie rzeczy nie zrobił nic złego, a prokuratura nagrała jedynie jego dyskusje z prawnikami i doradcami o politycznych układach. „Próbują z tego zrobić przestępstwo” – powiedział

Oskarżył prokuratorów o zwykłą hipokryzję, bo na co dzień sami prowadzą negocjacje i układy  nawet ze skazanymi prawomocnymi wyrokami przestępcami. Blagojevich stwierdził, że prokuratorzy powinni sami sobie postawić zarzuty, które postawiono jemu; dodał też, negocjacje, które prowadził były ważne dla amerykańskiej polityki.

Były gubernator powiedział także, że jeśli nadarzy się okazja weźmie udział w jakimś “reality show”, bo rząd finansowo wycisnął go jak cytrynę.

Kontynuując wątek układów z prokuraturą, stwierdził że wymaga od niej pełnego oczyszczenia z zarzutów, a jeśli będzie to konieczne, swoje racje jest gotów przedstawić przed sądem w kolejnym procesie. Przyznał, że pomimo obietnicy, nie zdecydował się na zeznania ponieważ prokuratura tak naprawdę nie przedstawiła mu żadnych dowodów.

Ponownie wezwał prokuratorów  do ujawnienia całości nagranych rozmów, podkreślając, że zostało ujawnione jedynie 2 procent, które tylko wprowadzają w błąd.

W czasie rozmowy – bez związku z pytaniami – powtarzał, że rząd wyciągnął z kieszeni amerykańskiego podatnika dziesiątki milionów dolarów, by postawić go przed sądem, a ten nie potwierdził zarzutów, poza zarzutem dokładania fałszywych zeznań.

Blagojevich planuje kolejne wystąpienia telewizyjne w następujących programach: Don Wade & Roma’s show na kanale WLS-AM, w programie Cliff Kelleya na WVON-AM, a swoje nowojorskie tourné zamierza zakończyć występem w  „Fox News Sunday” z prowadzącym Chris Wallace’em,  na zakończenie zostanie poniedziałkowy „The Daily Show with Jon Stewart” na Comedy Central.

AP (Chicago Tribune)

Zobacz także:

“Były gubernator winny składania fałszywych zeznań”

“Adwokat Blagojevicha trafi za kratki?”

“W kasie pusto – gubernator daje podwyżki”

“Obrońcy Blagojevicha chcą powołać prezydenta na świadka”

Categories: Chicago

Comments

  1. Swiety Spokoj
    Swiety Spokoj 22 sierpnia, 2010, 15:03

    wedlug mnie ten czlowiek ma dlugi jezor i jako polityk jest pyszalkiem..czym sie nie rozni od calej zgraji politykow i wszelkiej masci urzedasow…nie wiem jaka jest jego tesciowa ale tesc szczerze go nienawidzi ze wzajemnoscia..to ze tesc wiele moze i cala afera jest tego dowodem…wcale bym sie nie pomylil jakby ostatnia rozmowa z tesciem wygladala tak…tesc — ty sk…..lu zgnijesz w pierdlu a ja zrobie wszystko by do tego doszlo..na to ziec —mozesz mnie cmkoknac w pompke i go….o mi zrobisz.ha ha ha

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*