Były członek rady powiatu Will zbiegł z miejsca wypadku

Były członek rady powiatu Will zbiegł z miejsca wypadku

Sąd nałożył kaucję w wysokości 50 tys. dol. na byłego członka rady powiatu Will Michaela Wisniewskiego. Akt oskarżenia zarzuca Wisniewskiemu niezgłoszenie kolizji drogowej, w wyniku której ofiara doznała obrażeń oraz ucieczkę z miejsca wypadku.

Michael Wisniewski  fot. Handout, Will County Adult Detention Facility

Michael Wisniewski fot. Handout, Will County Adult Detention Facility

63-letni Wisniewski zamieszkały przy Sanders Road w Naperville w miniony czwartek potrącił 48-letniego przechodnia.

Ken Kaupas, rzecznik biura szeryfa powiatu Will ujawnił, że policję powiadomili świadkowie zdarzenia, któzy najpierw usłyszeli głośne uderzenie, a następnie ujrzeli mężczyznę leżącego na trawie. Sanitariusze straży pożarnej przewieźli rannego do Edward Hospital and Health Services w Naperville.

Krewni poszkodowanegopoinformowali, że ranny leży na odziale intensywnej terapii z obrażeniami mózgu, jednak − zdaniem lekarzy − jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wisniewski został aresztowany, gdy policja odnalazła jego czerwony SUV na podjeździe domu, zaledwie 120 jardów od miejsca wypadku. Podczas zeznań były członek rady powiatu Will  przyznał się do spowodowania kolizji.

Za każdy z postawionych zarzutów grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W latach 2002-2010 Wisniewski przez dwie kadencje zasiadał w radzie powiatu Will. Ponadto od 2008 r. do 2010 piastował stannowisko skarbnika  parków publicznych powiatu Will. Obecnie pełni funkcję dyrektora dystryktu ochrony zasobów naturalnych powiatów południowego Cook i Will.

Rzecznik prokuratora stanowego powiatu Will Charles Pelkie potwierdził, że Wisniewski zwrócił się o przyznanie mu obrońcy publicznego. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*