Była szefowa chicagowskiego szkolnictwa zgłosiła się do więzienia

Barbara Byrd-Bennett fot.CPS

Barbara Byrd-Bennet, była szefowa chicagowskiego szkolnictwa, zgłosiła się do federalnego więzienia w Zachodniej Wirginii, gdzie rozpoczęła odsiadywanie 4,5-letniego wyroku za korupcję.

29 sierpnia była prezes Chicago Public Schools (CPS) zgłosiła się do federalnego więzienia o minimalnym rygorze Alderson Prison Camp w Zachodniej Wirginii. W październiku 2015 r. Byrd-Bennet przyznała się do zarzutu korupcji i wzięcie ponad dwóch milionów dolarów łapówek za pomoc w uzyskaniu lukratywnych kontraktów firmom, które nie stanęły do przetargów. Była szefowa wyraziła skruchę i przeprosiła za swoje postępowanie. Za korupcję została skazana na 4,5 roku więzienia.

Zakład karny, w którym Byrd-Bennet odsiadywać będzie wyrok określane jest jako penitencjarna „bułka z masłem”. W ośrodku, w którym przez pięć miesięcy przebywała słynna prezenterka telewizyjna Martha Stewart, panują dość luksusowe – jak na zakład karny – warunki. Była szefowa CPS będzie mogła pracować, ale w porównaniu do jej pensji jako prezes Chicagowskich Szkół Publicznych (250 tys. dol. rocznie) nie zarobi wiele – zaledwie 40 centów na godzinę.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*