Burzowy początek lata

fot.Kamil Krzaczyński/EPA

fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Środa w Chicago i okolicach przyniesie gwałtowne burze, opady gradu i silne wiatry. Meteorolodzy ostrzegają przed tornadami.

Pogoda 22 czerwca może być w Wietrznym Mieście niezwykle gwałtowna. Służby meteorologiczne zapowiadają gwałtowne burze, których spodziewać można się już w porze lunchu lub wczesnym popołudniem. Potem pogoda się poprawi, a niebo rozjaśni, aż do wieczora, kiedy nad Chicago może przejść prawdziwa nawałnica.

Meteorolodzy ostrzegają przed opadami gradu, który może mieć nawet 1 cal średnicy. Gwałtowne opady mogą powodować lokalne powodzie, szczególnie na terenach zalewowych. Warto sprawdzić sprawność domowych pomp i systemów przeciwpowodziowych. Silne wiatry mogą przekształcić się w tornada, choć jest mało prawdopodobne, że dojdzie do tego w Chicago. Tornada możliwe są na przedmieściach, ale będą słabe, najwyżej klasy F1 albo F2.

W związku z gwałtownym załamaniem pogody służby meteorologiczna zalecają szczególną ostrożność, unikanie otwartych przestrzeni i przebywania pod drzewami. Przypominaja też o zabezpieczeniu samochodów przed gradem.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*