Burmistrz skrytykowała politykę imigracyjną Trumpa i ICE

Burmistrz skrytykowała politykę imigracyjną Trumpa i ICE

Burmistrz Lori Lightfoot po raz pierwszy zabrała głos na tematy imigracyjne. Mówiła na ten temat podczas wręczenia nagród organizacji działającej na rzecz imigrantów. Burmistrz skrytykowała ICE i politykę imigracyjną prezydenta Trumpa.

Podczas wystąpienia 4 czerwca na wręczeniu nagród National Immigrant Justice Center w centrum Chicago burmistrz Lori Lightfoot pochwaliła pracę organizacji i wyraziła ubolewanie, że w Stanach Zjednoczonych przyszło nam oglądać rzeczy, których „myślała, że nigdy nie zobaczy”. Nie wymieniając Trumpa z nazwiska burmistrz skrytykowała tworzenie i zaostrzanie przepisów antyimigracyjnych, w tym rozdzielanie rodzin na granicy z Meksykiem.

Burmistrz zapowiedziała również spotkanie z szefem służb imigracyjnych, U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) w Chicago i rozmowę na temat działalności tej agencji w Wietrznym Mieście. Zapewniła, że nie pozwoli na terroryzowanie lokalnych społeczności przez agencję, która stała się upolitycznionym narzędziem szerzenia nienawiści.
(jm)

fot.Chicago Mayor’s Office/Facebook/screenshot

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 5 czerwca, 2019, 16:36

    Czyli wszystko już jest jasne. Pani burmistrz dostosowała się do antyamerykańskich elit, które poprzez nieograniczoną i nielegalną imigrację chcą chcą fundamentalnie zmienić Amerykę. Czy to oznacza, że pani burmistrz chce chronić także nielegalnych imigrantów, którzy są kryminalistami? Jeżeli pani burmistrz dodatkowo popiera jeszcze legalizację marihuany, to powinna w celach edukacyjnych odwiedzić Los Angeles, San Francisco i może Seattle. Los Angeles ma prawie 60 tys. bezdomnych i uzależnionych, a San Francisco 15 tys. Gubernator Gavin Newsom mówi wprost, że stan CA jest rządzony wg 100% modelu progresywnego, postępowego i antytrumpowskiego i że to jest przyszłość Ameryki. Zresztą G.Newsom także myśli o prezydenturze i chce startować prawdopodobnie w roku 2024. Do tego czasu powinien ugruntować swoje „osiągnięcia” w CA.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*